Reklamı Geç
OYAK, Ankara, İzmir ve Yalova’da 15 Bin yeni konut inşa edecek

OYAK, Ankara, İzmir ve Yalova’da 15 Bin yeni konut inşa edecek

OYAK düğmeye bastı! Yeni konut projeleri için çalışma başlatan OYAK başta Ankara olmak üzere, İzmir ve Yalova'da toplam 15 bin adet konut inşa edecek. Emlak Konut GYO üzerinden satın aldığı 800 Milyon liralık arazi ile sektörde adından söz ettirecek.

24 Ağustos 2017 - 13:03

OYAK Türkiye genelinde 3 ilde toplam 15 bin yeni konut için düğmeye bastı! Konut inşaasında 2003'ten bu yana önemli yatırımlara imza atan Türkiye'deki en büyük emeklilik fonlarından OYAK yeni projeler için çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak Emlak Konut GYO'dan satın aldığı araziler üzerinde yeni konutlar inşa edecek olan OYAK, Ankara, İzmir ve Yalova'da toplamda 15 bin adet konut üretmeyi hedefliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Ağustos 2017 - İstanbul

Emlak Konut GYO'dan 8000 milyon lira bedelle satın aldığı yeni arsalar üzerine konut projeleri inşa edecek olan OYAK 2017 yılı büyüme stratejileri çerçevesinde yatırım atağına kalktı.

OYAK İnşaat tarafından 2003 yılından bu yana konut üretimi gerçekleştiren dev fon, yeni konut projeleri hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi devlet kurumlarından Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkartılan arsaları satın aldığını duyurdu. İzmir, Ankara ve Yalova'da 3 arsa için 800 milyon lira yatırım yapan OYAK, bu arsalar üzerine konut projeleri inşaa edecek.

Konuyla alakalı Emlak Pencerem muhabirinin edindiği bilgiye göre, Emlak Konut GYO tarafından yapılan yazılı KAP duyurusunda,  Ankara/Balıkuyumcu, İzmir/Urla ve Yalova/Çiftlikköy'daki arsalarını KDV dahil toplam 796.5 milyon liraya OYAK'a sattığını açıklamıştı. Yaşanan bu sıcak satış ve açıklama sonrasında OYAK'tasn ilk resmi duyuru yapıldı.

Söz konusu OYAK açıklamasında ise, "OYAK; Ankara, İzmir ve Yalova’da yaptığı yaklaşık 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı ile tarihinin en büyük konut projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. 3 milyon 742 bin metrekarelik proje; Ankara ve İzmir’de yaklaşık 13 bin konutluk çağdaş yaşam alanına, Yalova’da ise 2 bin konutun yanı sıra içinde Ar-Ge, sanayi ve lojistik merkezleri, ileri teknoloji üssü ve eğitim tesisleri bulunan, Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak bir sanayi kompleksine zemin oluşturması planlanıyor" denildi.

OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş ise konut sektöründe yeni projeler için çalışmalarını sürdürdüklerin altını çizerken, “OYAK’ın kuruluş kanununda da öncelikli olarak yer alan, üyelerimizin ihtiyacı olan konutları üretmek amacıyla bu projelere ağırlık verdik. Önümüzdeki dönemde de bu tür arsa ve konut yatırımlarımız devam edecek.” dedi.

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem ise açıklamasında, “OYAK’ın en büyük önceliği üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretmek. Bu hizmetlerin içinde konut ihtiyacı önemli bir yer tutuyor. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz birlik gezilerimizde ve üyelerimize yönelttiğimiz anketlerde de en öne çıkan ihtiyaç bu yönde. Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğümüzün 6 aylık çalışmasının sonucunda detaylandırdığımız bu büyük yatırım projesini büyük bir heyecanla hayata geçiriyoruz. Kuruluşundan bu yana üyelerine 12 bin konut teslim eden OYAK, bu yeni projeler tamamlandığında, kendi tarihinin en büyük konut yatırımını gerçekleştirmiş olacak” ifadelerini kullandı.

Günün son dakika diğer emlak haberleri ve gelişmelerini alttaki bağlantılardan öğrenebilirsiniz.