Özak GYO, Emlak Konut GYO'dan 10 adet bağımsız birimi 80 Milyon TL'ye satın aldı

Özak GYO'nun Büyükyalı İstanbul projesinde yer alan ve Emlak Konut GYO'ya ait olan 10 adet bağımsız birimi 80 Milyon Lira bedelle satın aldığını duyurdu.

Özak GYO, Emlak Konut GYO'dan 10 adet bağımsız birimi 80 Milyon TL'ye satın aldı
Editor: Hakan A.
04 Şubat 2019 - 12:05

Büyükyalı İstanbul projesi kapsamında konut satışları hızla devam ederken, yeni etapların satışları da sürüyor. Diğer taraftan Özak GYO imzalı projede Emlak Konut'a ait bağımsız birimler de satın alınıyor. Özak GYO, Büyükyalı İstanbul projesinde yer alan 10 adet bağımsız birimini Emlak Konut GYO'dan satın aldı. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Şubat 2019 - İstanbul


Özak GYO imzasıyla Zeytinburnu sahilinde hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesi kapsamında Emlak Konut GYO ile yaptığı anlaşma dışında 10 adet bağımsız bölümü satı aldığını duyurdu.

Konuyla ilgili resmi açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

KAP'a yapılan yazılı açıklamada, "Şirketimizin ortağı olduğu  Özak-Yenigün-Ziylan Adi Ortaklığı tarafından "İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında geliştirilen Büyükyalı Projesi'nden,C Blok ve T2 Blokta yer alan 10 adet bağımsız bölümün %10 peşin 60 ay vadeli ödeme seçeneği ile KDV dahil 80 milyon TL bedelle Şirketimiz Özak GYO tarafından satın alınmasına ilişkin olarak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzalanmıştır." denildi.

Diğer taraftan geçtiğimiz haftalarda ise Büyükyalı projesi içerisinde yer alan yeni bir etapın satışına düzenlenen lansman ile başlanmıştı. Büyükyalı projesi kapsamında lüksün yeni adı Fendi Casa imzalı yeni blokta yer alan evler 24 Ocak tarihinde satışa sunulmuştu.