Özak GYO, Global Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi'ne girdi

Gayrimenku sektöründe önemli projelerle adından söz ettiren Özak GYO, Global Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi'ne giriş yaptı.

Özak GYO, Global Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi'ne girdi
Editör: Hakan A.
22 Aralık 2020 - 11:47
İstanbul'da hayata geçirdiğiözel markalı konut projeleri, pek çok alanda geliştirdiği gayrimenkul projeleri ile öne çıkan GYO'lardan biri olan Özak GYO yeni bir başarıya daha imza attı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Aralık 2020 - İstanbul 


Yaşam kalitesini artıran ve hayata değer katan projeler geliştiren ÖZAK GYO, güçlü finansal yapısı ve çeşitlendirilmiş portföyü ile gerekli tüm kriterleri sağlayarak, sektörün önde gelen uluslararası kuruluşlarından EPRA tarafından ortak yönetilen (European Public Real Estate Association) “FTSE EPRA/NAREIT Global Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi”ne girdi.

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Özak GYO’nun FTSE EPRA/NAREIT Global Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksine girmesi uluslararası bilinirliğimizi artıracak ve daha büyük yatırımcılara ulaşmamıza da katkı sağlayacaktır. Bu gelişme ayrıca müşteri odaklı ürün ve hizmetler geliştirme felsefimizin müşteriler nezdinde olduğu kadar yatırımcılar tarafından da takdir edildiğini ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” dedi.Avrupa’da halka açık emlak sektörünün sesi olan EPRA, 670 milyar Avro’dan fazla varlıkları ile FTSE EPRA Avrupa Endeksi piyasa değerinin %94’ünü oluşturan 275’den fazla üyeyi temsil eder. EPRA endeksleri yaklaşık 500 hisse senedi içerir ve Global endeks dünya çapında 3 trilyon Euro'nun üzerinde bir gayrimenkul portföyünü temsil eder. Yatırımcılar, özellikle Avrupa pazarını izlemek için EPRA'nın uzmanlığına ve profesyonelliğine güvenmekte, bu da portföy getirilerini karşılaştırmalarına olanak sağlamaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum