Reklamı Geç
Özel Harekat polisliği için başvuru yapacaklar dikkat! Bir kez...

Özel Harekat polisliği için başvuru yapacaklar dikkat! Bir kez daha polis başvuruları ertelendi

Özellikle 15 temmuz darbe girişimi sonrasında çok sayıda polisin açığa alındığı Emniyette yeni polis alımları için Özel Harekat polisliği için başvurular bir kez daha ertelendi. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere öğrenci adayı alınması için bugün başlayacağı duyurulan ön başvuruların, sistemde yaşanan teknik sorunlar yüzünden ertelendiği kaydedildi.

18 Ekim 2016 - 08:33

Polis olmak, özel harekatçı olmak isteyenler için açılan başvurular bu kez teknik arıza nedeniyle bir kez daha ertelendiği bildirildi.

Polis ve Özel harekatçı olmak isteyenleri yakından ilgilendiren başvuru iptallerine ilişkin haber yeni geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ekim 2016 - İstanbul

Sistemler üzerinde yaşanan teknik bir arıza yüzünden Özel harekat polis alımı için başvurular ikinci kez ertelendiği ifade edildi.  Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere öğrenci adayı alınması için bugün başlayacağı duyurulan ön başvuruların, sistem üzerinde yaşanan bazı önemli teknik sorunlar nedeniyle ertelendiği gelen haberler arasında. Bu erteleme ile birlikte ikinci kez aynı şekilde başvurular ötelenmiş oldu.

Konuya ilişkin Polis Akademisi tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada, Özel harekat polisi yetiştirmeyi amaçlayan, alınacak 10 bin erkek öğrenci adayı için 10 Ekim olarak belirlenen başvuru tarihi 17 Ekim tarihine ertelenmişti. Polis Akademisinin sitesinde yapılan duyuruda sistemdeki teknik sorunlar nedeniyle başvuruların ikinci kez ileri bir tarihe ertelendiği duyurusu başvuru yapacakları üzdü.

Yapılan özel duyuru'da şu ifadelere yer verildi;

"Özel Harekat Branşında Yetiştirilmek Üzere 19.POMEM'e Başvuru Yapacak Adaylara YENİ DUYURU
Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı ve online başvuruların 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacağı bildirilmiştir.

Sistemde yaşanan teknik sorunlar sebebiyle ön başvurular ileriki bir tarihte https://www.pa.edu.tr resmi internet sayfamızdan duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Diğer taraftan 2016 PAEM Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına ilişkin duyuru Polis Akademisi resmi sitesinden anında öğrenilebilecek.

PAEM 4. YEDEK PLANLAMASI

2016 yılı PAEM giriş sınavları sonucunda yedek aday olarak belirlenen adaylardan 4.Yedek planlamasında erkeklerden 158. yedek adaya kadar  planlama yapılmıştır. Planlaması yapılan adayların PAEM Giriş ve Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin 22.Maddesinin 2.fıkrası gereğince en geç 20/10/2016 Perşembe günü saat 14.00’a kadar Polis Akademisi Gölbaşı Yerleşkesinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adayların intibak eğitimine gelirken 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve intibak eğitimi süresince ihtiyaç duyacakları diğer eşyalar (yatak kıyafetleri, spor eşyaları, kişisel temizlik malzemeleri, kravat, kurşun ve tükenmez kalem vb,) ile mavi gömlek(tercihen açık renk) ve koyu renk kumaş pantolonlarını(lacivert-siyah) eğitim kıyafeti olarak yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca gelecek adaylar yanlarında 2 adet onaylı lisans diploması fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..