Özelleştirme İdaresi Antalya ve İzmir'de yatırımcıya arsa satacak

Özelleştirme İdaresi tarafından İzmir Çeşme'de ve Antalya Aksu ilçelerinde fırsat niteliğinde satılık yatırımlık arsa ihalesi.

Özelleştirme İdaresi Antalya ve İzmir'de yatırımcıya arsa satacak
Editör: Hakan A.
12 Şubat 2021 - 08:01
İzmir ve Antalya'da ÖİB tarafından satışa çıkarılan arsalar yatırımcıdan büyük ilgi görüyor. Arsa yatırımcısının yakından ilgilendiği Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ihalelerine bir yenisi eklendi. Arsa yatırımı yapmak isteyen herkes bu ihalelere teklif vererek katılım yapabilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) başta İzmir Çeşme olmak üzere, Antalya'da Aksu ilçesinde bazı arsaların satışı için yeni bir ihale ilanı yayımladı. İlana göre Antalya ilinde 23 Bin 328 metrekare büyüklüğünde, İzmir Çeşme'de ise 5322 metrekare büyüklüğünde iki farklı arsa ihale yöntemiyle satılacak. 13 ve 14 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek ihalelere teklifler verilebilecek. İşte ihalelere dair son dakika ilan bilgileri.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirilecektir. 

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacaktır.Teklif sahipleri ayrı ayrı olmak koşuluyla birden fazla taşınmaz için teklif verebilirler. Birden fazla taşınmaz için teklif verilmesi halinde bu teklifler birbirleri ile ilişkilendirilemez.

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar katılabilir. Yatırım fonları ise sadece bir OGG içinde yer alabilirler.


İhale konusu taşınmazların ihalelerine katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı İhale Şartnamesi alması her bir taşınmaz için ayrı teklif sunması ve teklif ile İhale Şartnamesinde istenilen belgeleri İdare’nin Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 17.00’ye kadar elden teslim etmesi zorunludur. 

Teklifler Türk Lirası cinsinden verilecek olup ihale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecektir. Vadeli ödemelerde; ihale bedelinin asgari %30 (yüzde otuz)’u peşin, vadeye bırakılan tutarı ise 12 (oniki) ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en çok 48 (kırksekiz) ayda ödenebilecektir. İhale bedelinin vadeye bağlanan tutarına yıllık %15 (yüzde onbeş) oranında basit faiz (vade farkı) uygulanacaktır. 

özelleştirme idaresi antalya izmir satılık arsa ihalesi,

YORUMLAR

  • 0 Yorum