Özelleştirme İdaresi Göktürk'te gayrimenkul sattı

İstanbul Göktürk'te bulunan gayrimenkul Özelleştirme İdaresi tarafından satıldı. İhalenin kazananı belli oldu.

Özelleştirme İdaresi Göktürk'te gayrimenkul sattı
Editör: Hakan A.
11 Nisan 2019 - 07:05

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) İstanbul Göktürk'te bulunan gayrimenkul ihalesini sonuçlandırdı. Gayrimenkul satış ihalesinin kazananı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Nisan 2019 - İstanbul


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan özelleştirme işleri çerçevesinde, İhale Komisyonunca, özelleştirme kapsam ve programda bulunan İstanbul ili, Eyüpsultan ilçesi, Göktürk Mahallesi, 1016 parseldeki 6.022,00 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 4046 sayılı özelleştirme uygulamaları hakkında Kanun hükümleri kapsamında satış yöntemiyle özelleştirmesini teminen İhale İlan Metni ve İhale Şartnamesinde belirtilen hususların dikkate alınarak gerçekleştirilen ihale sonucunda karar verildi.

Karar kapsamında satışa konu olan gayrimenkulün özelleştirme ihalesinde 52.000.000 Türk Lirası bedelle en yüksek teklifi veren Lejant Proje Yapı Endüstrisi ve Danışmanlık LTD.Şti. 'ye İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Lejant Proje'nin satış sözleşmesini imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatın idare lehine irat kaydedilerek 51.500.00 Türk Lirası bedelle ikinci yüksek teklifi veren BBC Grup Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin satış sözleşmesini imtina etmesi veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatın idare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptal edilmesi karalaştırıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum