Reklamı Geç
Özen Kuzu: Stüdyo daire mantığı Türk toplumu için...

Özen Kuzu: Stüdyo daire mantığı Türk toplumu için kullanışlı değil

Çevre ve Şehircilik Bakanlığ'nın Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı'nda yer alan stüdyo dairelerin yeni binalarda kullanılmayacak olmasına ilişkin Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu'ndan değerlendirme geldi.

04 Nisan 2017 - 15:48

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, stüdyo dairelere ilişkin, "Stüdyo daire mantığı Türk toplumu için kullanışlı değil" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Nisan 2017 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı" kapsamında her müstakil konutta en az 1 oturma odası (net alanı 12 metrekare) ve 1 yatak odası (net alanı 9 metrekare) bulunma zorunluluğu  ile alakalı sektör temsilcilerinden olumlu mesajlar gelmeye başladı. Yeni yönetmelik yasalaşırsa artık stüdyo daireler (1+0) inşa edilemeyecek. 

Kuzu açıklamasında, "Yönetmeliğin yasalaşmasını destekliyor, en ufak konutun 1+1 olmasını daha doğru buluyorum. Stüdyo daire mantığı Türk toplumu için avantajlı ve kullanışlı değil. Onlar yerine en ufak daireler kullanışlı metrekarelerde 1+1 olarak planlanabilir. 1+1 konutları yalnız yaşayan bireylerin yanı sıra çekirdek bir aile de tercih edebilir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..