Özyurtlar Meydan Ardıçlı'da yabancıya dev satış!

Özyurtlar ve Bahaş Holding ortaklığı imzasını taşıyan 'Meydan Ardıçlı'ya yabancı yatırımcı adeta akın etmiş durumda. Dev projede 80 adet ticari alan satışı yapıldı.

Özyurtlar Meydan Ardıçlı'da yabancıya dev satış!
Editör: Hakan A.
22 Temmuz 2020 - 11:16
Türkiye koronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecine girerken, konut satışlarında rakamlar artarak devam ediyor. Diğer taraftan projelere yabancı yatırımcı ilgisi artıyor. Bu projelerden biri ise Özyurtlar ve Bahaş imzalı Meydan Ardıçlı projesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Temmuz 2020 - İstanbul


Koronavirüs sürecinde online satışa geçen ilk şirketlerden biri olan, Özyıırtlar ve Bahaş Holding ortaklığı imzasını taşıyan 'Meydan Ardıçlı'ya yabancı yatırımcı akını yaşanıyor. Yabancı yatırımcıyla whatsapp üzerinden iletişime geçilerek başta Çin olmak üzere, İran, Yemen ve Cezayirli yatırımcılara 80 adet ticari alan satış gerçekleştirildi. Proje, yerli yatırımcı kadar yabancı yatırımcı talepleriyle de satışlarda önde gidiyor.

Pandemi sürecinde satış faaliyetlerini hızla online’a taşıyarak örnek bir girişim sergileyen ‘Meydan Ardıçlı’, sahip olduğu güçlü dijital altyapısının karşılığını aldı. Sektörde başlattığı “Yeni Yaşam Dalgası”nı, online ortamda interaktif bir şekilde tanıtarak uluslararası yatrırımcıları harekete geçirdi. Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding’in sektördeki deneyimi ve finansal gücü ile Esenyurt’ta yükselen dev proje, pandemi sürecinde yabancı yatırımcıların radarına girdi. Online satışta en yeni teknolojilerin kullanıldığı, whatsapp uygulamasının da satış sürecine dahil edildiği proje, online ortamda bir yatırım iklimi oluşturdu. 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari ünite ile alışveriş ve eğlence imkânı sunan sokak ve caddelerden oluşan dev projede, Çin, İran ve Yemen ve Cezayirli yatırımcılar, toplam 80 ticari alanı satın alarak projedeki yerini aldı.


Esenyurt'un en değerli bölgesi Doğan Araslı Bulvarı üzerinde yükselen medyan Ardıçlı projesinin sahip olduğu yüksek pirim potansiyelinin yanı sıra; ev, iş, okul ve sosyal yaşamı buluşturduğu donanımıyla her dönemde talepte önde gittiğini vurgulayan Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

Saniyeler içinde dev satış

“Tüm dünyada pandeminin yarattığı olağanüstü hal durumu, satışlarımızda olumlu açıdan bir olağanüstülük yarattı. Satış faaliyetlerimizi hızla online ortama taşıyarak, yatırımcılarımıza sesimizi daha yüksek tondan duyurabildik. Pandemi nedeniyle yatırımlarını ötelemeyi tercih eden yabancı yatırımcılar, projemizden çok etkilendiler. Yatırımcılarımıza projemizi yerinde inceleme ihtiyacı hissettirmeden, gerçekleştirdiğimiz sunumlar ve canlı yayınlarla, online ortamda satın alma kararı vermelerini sağladık Online satışın kazanımları çok büyük oldu. Ekran karşısından, saniyeler içinde Çin’e, Yemen’e, Cezayir’e, İran’a gittik. Yine saniyeler içinde satış işlemlerimizi tamamladık. ” dedi.

Tamer Özyurt, açıklamasında şunları kaydetti: Yeni Yaşam Dalgası'nda izole yaşam

“Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding ortaklığı olarak, 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari ünite ile alışveriş ve eğlence imkânı sunan sokak ve caddelerden oluşan dev projemizde, sadece yüksek pirim potansiyeli sunmuyoruz. Bilinen daire büyüklüklerinden farklı olarak 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere beş ayrı seçenek sunuyoruz. Yüzde 75’inin tamamlandığı projemizin sahip olduğu, kamuya açık alışveriş ve yeme- içme mekânlarından oluşan cadde ve sokakları, dünyanın en büyük metropollerinden esinlenilerek inşa edilen meydanı ile koronavirüs ile oluşan izole yaşam beklentisine tek başına cevap veriyoruz. Yatırımcılarımızı, iş, okul ve ev arasında yaşamlarını sürdürecekleri bir konutla değil, yaşamın tüm unsurlarını içerisine alan, tamamen izole bir yaşamla buluşturuyoruz.. Hemen tapu, hemen teslim avantajıyla da yatırımcılarımızı güvenli yatırımla tanışıyor. Tüm bu etkenlerin yanı sıra online ortamda en yeni teknolojileri kullanarak sürdürdüğümüz satış faaliyetlerimiz sayesinde, toplam 80 ticari alanımız, Çin, İran ve Yemen ve Cezayirli yatırımcılar tarafından satın alındı.”

545 milyon TL’lik yatırım

Teslim aşamasına geçmeden yüzde 70’inin satışının tamamlandığı proje, bilinen daire büyüklüklerinden farklı seçenekleri ve dünyanın en büyük metropollerinden esinlenilerek inşa edilen meydanı ile İstanbul için “Yeni Yaşam Dalgası” olarak tanımlanıyor. 545 milyon TL’lik yatırımla 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari ünite ile kamuya açık alışveriş ve eğlence imkânı sunan sokak ve caddelerden oluşan proje, her türlü detayın yer aldığı donanımıyla sektöre üst düzey bir boyut kazandırıyor. İlk etabımızın teslimlerinin tamamlandığı projenin 2’nci etabının yılsonuna doğru, kalan kısmının ise 2021 yılında teslim edilmesi planlanıyor. 

Sadece kazançlı değil, yaşama konfor katan proje!

Esenyurt’un en hızlı değerlenen bölgesinde sadece kazançlı değil, tüm donanımıyla hayat standartlarını yükselten Meydan Ardıçlı, 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere beş ayrı daire seçeneği sunuyor. Projenin metrekare birim fiyatı 5 bin ila 6 bin TL arasında değişirken, konutların metrekare büyüklükleri ise 41 ile 228 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Ticari alanların büyüklükleri ise 35 ile bin 122 metrekare arasında değişiyor. 27 bloktan oluşan projede; F bloklar prestij kitlesine, A ve D bloklar genç kitleye, B ve C bloklar ailelere hitap ediyor. 

Geçmişin nostaljik mimari tasarımı, modern mimariyle birleşti

Esenyurt’ta 2 ve 7 kat arasında değişen bloklardan oluşan, yatay mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak inşa edilen Meydan Ardıçlı, geçmişin nostaljik cumbalı mimari tasarımını, bugünün modern mimarisiyle harmanlıyor. Paris’ten Roma’ya New York’tan İstanbul’a kadar dünyanın en büyük metropollerinin meydanlarından esinlenerek hayata geçirilen Meydan Ardıçlı, konumu ve donanımından aldığı güçle bölgenin sosyal hayatına üst düzey bir boyut getiriyor. Kamuya açık alışveriş ve yeme- içme mekânlarından oluşan cadde ve sokaklarıyla İstanbul’un yıldızı parlayan bölgelerinden Esenyurt’un çekim merkezi olarak konumlanan proje, zengin sosyal dokusuyla, İstanbul’a dünyanın en büyük metropolleriyle yarışan nitelikte görkemli bir meydan kazandırıyor. 

24 saat yaşayan proje

Sokak sanatçılarının eserlerini sergileyebilecekleri alanlardan, içerisinde dünyaca ünlü markaları barındıran alışveriş markalarından, cafe ve restoranlara kadar her türlü detayın düşünüldüğü cadde ve sokakları, su ve ışık oyunlarıyla 24 saat yaşayacak olan proje, İstanbul’un sosyal hayatına dinamik bir yapı kazandıracak. 

12 bin metrekarelik yeşil alanda doğa ile iç içe

Konforlu bir yaşam alanı olarak her ayrıntının düşünüldüğü projede 12 bin metrekareden oluşan yeşil alan ve yer altı otoparkları yer alıyor. Yanı başında yer alan metro istasyonuyla, civardaki üniversite, hastane ve okullara yakınlığı ile de ulaşım avantajı sağlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum