Pandemi, Bezos, Gates ve Musk'ı daha zengin etti

Küresel çapta etkili olan koronavirüs sadece fakir etmiyor. Bazı zenginleri daha zengin hale getiriyor. İşte zenginliklerine zenginlik katan Jef Bezos, Elon Musk ve Bill Gates Pandemi milyarderleri.

Pandemi, Bezos, Gates ve Musk'ı daha zengin etti
Editör: Hakan A.
21 Aralık 2020 - 14:19 - Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 14:21
Tüm Dünya genelinde etkisini iyiden iyiye gösteren Pandemi nedeniyle bir kez daha kapanmalar başlarken, bazı isimlerin servetlerine servet katmaya devam ettikleri dikkatlerden kaçmadı. Pandemi milyarderleri daha zengin hale geldi. Pandemi sadece parası olana yaradı. Bazıları ise çok daha fakir duruma düştü...

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 21 Aralık 2020 - İstanbul


Küresel virüs salgını Cıovid-19 nedeniyle ülkeler, ekonomiler bir kez daha kapanmak züere. Pek çok ülke ekonomisi eriyor, ülkeler fakirleşiyor. Ama tam tersi durumların yaşandığı örneklerde mevcut. Dünya devi üç isim şu sıralar servetlerine servet kattıkları için bir kez daha gündemde. Zaten oldukça zengin olan isimler, paralarına para katarak daha fazla zengin olmuş durumda.

HEPSİNİN ORTAK YANI TEKNOLOJİ


Teknoloji şirketleri denince akla gelen şirketler arasında yer alan Amazon ve patronu Jeff Bezos, Tesla ve patronu Elon Musk, Microsoft ve Patronu Bill Gates dünya daralırken onlar ferahladı. Servetlerine servet katan milyarder isimler. Pandemi sürecinde ceplerini doldurmayı bildi. Bu zengin milyarderlerin işleri nedeniyle servetlerini katlamaya devam ettikleri bildirilirken, en önemli ortak özellikleri ise Teknoloji şirketlerininsahipleri olmaları.

REKOR JEFF BEZOS'DA

Koronavirüs salgını dinlemeyen dünyanın en zengin 10 kişisi, şimdilerde çok daha zengin. Amazon’un patronu Jeff Bezos, salgının başladığı dönem Mart ayından bu yana parasının üzerine 70 milyar dolar gibi bir rakam daha ekledi. Bezos'un toplam serveti Mart ayından bu yana yüzde 66 artarak 186 milyar dolara yükseldi. 

ELON MUSK İKİNCİ SIRADA

Tesla ve Space X’in kurucu CEO’su Elon Musk kaydetti. Elon Musk'ın Mart ayında 25 milyar dolar olan serveti, salgının elektrikli araçlara geçişi hızlandırılacağının da öngörülmesinin etkisiyle 153 milyar dolar olarak açıklandı.

BILL GATES LİSTEDE ÜÇÜNCÜ

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in tahmini 120 milyar dolarlık bir serveti var. Gates’in serveti Mart ayından bu yana yaklaşık 20 milyar dolar arttı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum