Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu yapanlar dikkat! Tıkla 1000 TL sosyal yardım parası sorgula...

Milyonların başvuru yaptığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sonuç sorgulama ekranı açıldı! 1000 TL sosyal yardım başvurusu nereden, nasıl yapılır? Peki 1000 TL tutarında denecek Pandemi Sosyal Destek parası nereden, nasıl sorgulanır?

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu yapanlar dikkat! Tıkla 1000 TL sosyal yardım parası sorgula...
Editör: Hakan A.
28 Nisan 2020 - 00:01
Türkiye genelinde koronavirüs salgını ile mücadele amansız devame derken, sosyal yardım parası bekleyen milyonlar 1000 TL sosyal yardım başvurusunu nereden, nasıl yapacağını merak ediyor? Başvurusunu yapanlar ise parasını nasıl alacağını nereden sorgulayacağını merak ediyor. Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu yapanları, yapacakları yakından ilgilendiren bilgileri sizler için derledik.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 27 Nisan 2020 - İstanbul


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında kime ne kadar sosyal yardım verileceği konusunda ön başvurular alınmaya devam ediyor. Milyonlarca aileye 1000 TL tutarında para yardımı hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Diğer taraftan 3. faz ön talep başvuruları ise alınmaya devam ediyor. Şimdiye kadar sosyal yardım parası için başvurmayanlar ise nereden, nasıl başvuru yapılacağını öğrenmek istiyor. Başvuru yapanlar ise 1000 TL tutarında olan sosyal yardım parasını nasıl sorgulayacağını öğrenmek istiyor.

1000 TL sosyal yardım başvurusu yapmak isteyenler dikkat! 

Bakanlık bünyesinde verilen destekler arasında yer alan 3. faz sosyal yardım parasını alabilmek için yapılması gerekenler oldukça basit. e-Devlet Kapısı turkiye.gov.tr üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvurularına ilişkin talepler kişi bazında alınmaya devam ediyor. Buradan 1000 TL sosyal yardım başvurusu talebini bırakabilirsiniz. Başvuru yapacak olanlar ise TC Kimlik numaralarının son rakamlarına göre başvurularını belirtilen günlerde yapabilecekler.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

  • 0 olan vatandaşların Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşların Salı,
  • 4 olan vatandaşların Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşların Perşembe,
  • 8 olan vatandaşların Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu

Başvuru yapıp sonuç bekleyenler nereden sorgulama yapacak?

Milyonlar tarafından başvuru yapılan 3. faz sosyal yardım parası için bekleyenler sorgulama ekranı üzerinden Bakanlık tarafından uygun bulunup bulunmadığını nasıl kontrol edecek. e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurular sonrasında en çok merak edilen konu olan başvuru sopnuç sorgulama ekranı açıldı. Yine e-Devlet turkiye.gov.tr adresinden şifreniz ile giriş yaparak buradan Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ekranından başvuru sonucunuzu online hızla öğrenebilirsiniz.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum