Paribu'da cüzdanlar boşaltıldı iddiaları gündeme bomba gibi düştü!

Türkiye'nin en önemli kripto para borsası Paribu hakkında twitter üzerinden ortaya atılan iddialar gündemi sallayacak türden. Kullanıcıların hesapları mı boşaltıldı?

Paribu'da cüzdanlar boşaltıldı iddiaları gündeme bomba gibi düştü!
Editör: Hakan A.
08 Nisan 2021 - 00:41 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 14:59
Kripto para yatırımlarının ülkemizde fazlasıyla benimsenmesi ile başlayan alım satım hareketliliği ile doğan kripto para borsaları son zamanlarda ciddi sorunlarla yüzleşmek zorunda kalıyor. Sistem çökmesi, işlem yapılamaması dışında en önemli başlık ise güvenlik olarak öne çıkıyor. Twitter üzerinden bazı yatırımcılar bugün öyle bir iddia ortaya attılar ki, duyanlar hemen hesaplarını kontrol etmek zorunda kaldı! Paribu hesapları olan çok sayıda kullanıcının hesaplarından yetkisiz, izinsiz bir şekilde yatırımlarının farklı cüzdanlara taşındığı iddiası gündeme düştü. Paribu hesabında coin yatırımı bulunan milyonlar, iddiaların duyulmaya başlamasıyla birlikte hesaplarını kontrol etmeye başladılar.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 8 Nisan 2021 - İstanbul


Türkiye genelinde milyonlarca kullanıcının yatırımını dijital cüzdanlarda koruyan kripto para borsaları son zamanlarda sıkça tartışılan konu başlıkları arasında yer alamaya başladı. Özellikle ani yükseliş veya düşüşler esnasında sistem hataları nedeniyle logout olan kullanıcı siteye erişemiyor, emirler yerine getirilemiyor, işlem yapamıyor. Neredeyse her sert yükselişlerle Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsalarında benzer durumlar yaşanıyor. Bu gece ise çok farklı bir iddia gündeme getirildi.

Söz konusu iddia sahibi 17 kişi oldukları belirtilen yatırımcılar twitter hesapları üzerinden Paribu ile alakalı siber saldırı yaşanan 4 Nisan tarihi sonrasında dijital hesaplarında bulunan yatırımlarının (BTC, CHZ gibi kripto para birimlerinin) farklı cüzdanlara talimat olmaksızın, izinsiz ve yetkisiz olarak taşındığını söylüyorlar. İddialarını şimdilik sadece sosyal medya hesaplarından twitter hesapları üzerinden duyuran ve mağduriyetlerini dillendiren grup yardım bekliyor. Hespalarının boşaltıldığı, tüm varlıkların farklı cüzdanlara transfer edildiği kaydedildi.

Mağdur olan, cüdanlarında bulunan tüm yatırımlarını Paribu'da çaldırdıklarını ifade eden kişilerin paylaşımlarından konunun kısa süre içerisinde yargıya taşınacağı ve hukuki sürecin başlatılacağı belirtiliyor.


Ortaya atılan söz konusu iddialar sonrasında gözler Paribu cephesine çevrildi. Henüz resmi bir açıklama yapmayan Paribu yetkilileri iddialar hakkında ne diyecek şimdiden merak konusu. 

PARİBU'DAN İDDİALAR HAKKINDA RESMİ AÇIKLAMA

Paribu'dan o iddialar hakkında açıklama 


Paribu 4 ve 5 Nisan tarihlerinde yaşanan erişim sorunu için, "Talep yoğunluğundan kaynaklı erişim aksaklığı" demişti.
 

Paribu son olarak 6 Nisan sabah karşı bir güncelleme yapacağını duyurmuştu.
 
İşte o iddiaları twitter hesaplarından paylaşan bazı kullanıcılar;
       

YORUMLAR

  • 0 Yorum