Pasaport ve sürücü belgesi başvuru süreci e-Devlette

Türkiye'nin dijital platformu turkiye.gov.tr yeni iki özelliği vatandaşın hizmetine sundu. Bundan böyle Pasaport ve sürücü belgesi başvuru süreci e-Devlet üzerinden takip edilebilecek.

Pasaport ve sürücü belgesi başvuru süreci e-Devlette
Editor: Hakan A.
09 Kasım 2018 - 07:38

Türkiye'nin e-devlet kapısı turkiye.gov.tr üzerinden yeni hizmetler devreye alınmaya, vatandaşın kolaylığına sunulmaya devam ediliyor. Bu çerçevede yeni bir uygulama daha vatandaşın hizmetine sunulşmuş durumda. 

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 9 Kasım 2018 - İstanbul


Türkiye genelinde vatandaş, e-devlet kapsından pek çok önemli işler bir kaç tuşla hızla yapabilmekte. Her geçen gün yeni bir hizmeti uygulamaya koyan edevlet uygulamasına iki yeni özellik daha eklendi. 

Yeni dönemde dijital ortamda www.turkiye.gov.tr sitesi üzerinden e-Devlet Kapısı üzerinde yeni hizmetler kullanıma sunuldu. Bu çerçevede, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce sunulan hizmetlerden pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumu sorgulama işlemleri, e-Devlet girişi yapılarak hızlıca yapılabilecek.

Uygulamaya konulan işlemlerle birlikte vatandaş artık Pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumunu e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulama gerçekleştirerek durumu hakkında bilgilere hızla ulaşabilecek.