Pek çok il için petrol arama ruhsatı verildi

Türkiye'nin pek çok ilinde yeni petrol arama ruhsatları verildi. İşte petrol arama ruhsatı verilen iller ve petrol şirketlerinin isimlerine dair listenin ayrıntıları...

Pek çok il için petrol arama ruhsatı verildi
Editor: Hakan A.
12 Ocak 2019 - 06:45

Petrol aranması ve çıkartılmasına yönelik önemli çalışmaların yürütüldüğü Türkiye'nin pek çok ilinde yeni arama ruhsatları tahsis ediliyor. Bu kapsamda Bakanlık, yapılan başvuruları değerlendirerek çok sayıda ilde yürütülecek yeni petrol aramalarına ilişkin ruhsat verdi. Peki hangi illerde petrol aranacak, hangi petrol şirketlerine arama ruhsatı verildi? Ayrıntılar haberimizde.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 12 Ocak 2019 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ilinde sürdürülen petrol arama ve çıkartılmasına dair yeni ruhsatlar şirketlere veriliyor. Bakanlık tarafından verilen yeni petrol arama ruhsatlarına dair son liste yayımlandı. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nce bazı şirketlere petrol arama ve çıkartma ruhsatları tahsis edildi. İşte petrol aramasına dair yeni verilen ruhsatlar...

• TİCARİ UNVANI : Türkiye Petrolleri A.O.

• MERKEZİ VE TEBLİGAT ADRESİ : Söğütözü Mah. 2180. cadde No: 86, 06100 Çankaya/ ANKARA

Şınrak, Siirt, Van, Hakkari, Batman, Mardin, Muş, Diyarbakır, Adıyaman,  Marmara Denizi, İstanbul, Tekirdağ illerinde petrol aranmasına yönelik pek çok alanda yeni ruhsatların verildiği kaydedildi.

Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Tic. A.Ş'ye ise Siirt ilinde bazı alanlarda petrol arama ruhsatı verildi.

12 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yer alan petrol arama ruhsatlarına ilişkin verilen arama ruhsatlarının tam listesini okumak için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum