Petrol aramaları için yeni başvurular

Enerji Ve Tabii Kaynkalar Bakanlığı, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde petrol arama ve çıkartma işleri için yeni başvuruları açıkladı.

Petrol aramaları için yeni başvurular
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2018 - 08:14

Bakanlık Türkiye'nin önemli illerinde yeni petrol arama ve çıkarma ruhsatlarına ilişkin başvuru ve süresi biten alanlar ile şirketlere dair son bilgileri paylaştı. Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 12 Aralık 2018 - İstanbul


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden:

MCB Madencilik San. Tic. Ltd. Şti. L18-b4 no’lu paftada bir adet petrol arama ruhsatı almak için 03.12.2018 tarihli dilekçesiyle müracaat ettiği, Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur.10764/1-1

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden:

MCB Madencilik San. Tic. Ltd. Şti. K18-d no’lu paftalarda bir adet petrol arama ruhsatı almak için 03.12.2018 tarihli dilekçesiyle müracaat ettiği, Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur.

10765/1-1

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden:

Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret A.Ş.’nin Şırnak ilinde sahip olduğu AR/GYP/4968 hak sıra no’lu petrol arama ruhsatının müddeti, söz konusu arama ruhsatından ARİ/GYP/K/N47-b3-1, ARİ/GYP/K/N47-b4-1 no’lu paftalarının petrol işletme ruhsatı olarak verilmesi nedeniyle 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 8’inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince 16.06.2018 tarihinde sona ermiştir.

6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 22’nci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkraları gereğince yukarıda ismi yazılı şirketlere tahmil eylediği mükellefiyetlerin yerine getirilmemesinden dolayı zarar görmüş olanlar varsa maruz kaldıkları zarar ve hasara ait tazminatın Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 26’ncı maddesi gereğince şirketlerin teminatından karşılanabilmesi için ilgililerin bu ilan tarihinden itibaren bir yıl zarfında selahiyetli mahkemeden kesinleşmiş bir karar alıp Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri ilan olunur.

10766/1-1

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: MCB Madencilik San.Tic..Ltd.Şti. L18-a3,a4 no’lu paftalarda bir adet petrol arama ruhsatı almak için 03.12.2018 tarihli dilekçesiyle müracaat ettiği, Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur.

12 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yeni petrol arama ve çıkarma ruhsat ve izinlerine ilişkin ayrıntıları görmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum