Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, Merkez Bankası PPK üyesi olarak seçildi

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) üyeliğine Elif Haykır Hobikoğlu getirildi. Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir, yaşı, eğitim ve kariyeri ile biyografisi.

Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, Merkez Bankası PPK üyesi olarak seçildi
Editör: Hakan A.
08 Nisan 2021 - 14:17
TCMB'de son dakika üyelik seçimi yapıldı. Yeni PPK toplantısına o isim de katılacak! Merkez Bankası'nda PPK üyelik görevine son dakika yeni bir üye seçildi. Söz konu seçime dair bilgiler TCMB tarafıdnan paylaşıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 8 Nisan 2021 - İstanbul


Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada PPK kurulu üyeliğine Elif Haykır Hobikoğlu geitildi.

Açıklamada, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'nun 22/A maddesi uyarınca, Banka Meclisi Üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu Üyesi olarak görev yapmak üzere seçilmiştir.


Sayın Hobikoğlu, 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulu Toplantısına katılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur." denildi.

Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Kaç yaşında, eğitimi, kariyeri ve biyografisi...

Banka Meclisi Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2003 yılında yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü, İktisat Bilim Dalından Doktora derecesi aldı. 2014 yılında Makro İktisat Alanında Doçent unvanını aldı ve aynı alanda 2019 yılında profesör olarak atandı.  
Makro iktisat, para politikaları, davranışsal finans, büyüme ve kalkınma alanlarında çok sayıda kitap ve akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk annesidir.


Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Teknoloji ve Sanayi İktisadı Anabilim Dalında görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

MERKEZ FAİZ İNDİRİR Mİ, TEK HANEYE DÜŞER Mİ?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum