Prof. Dr. Göksel AŞAN kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Finans Ofisi Başkanlığı görevine ataması yapılan Prof. Dr. Göksel AŞAN kimdir? Kaç yaşında, evli mi, biyografisi, hayatı için tıklayın.

Prof. Dr. Göksel AŞAN kimdir?
Editor: Hakan A.
16 Ekim 2018 - 07:19

Bu sabah 3 yıl boyunca Finans Ofisi Başkanlığı görevine getirilen 52 yaşında olan Göksel Aşan kim?

Emlak Pencerem / Kim, nedir? - 16 Ekim 2018 - İstanbul


Finans Ofisi Başkanlığına, Prof. Dr. Göksel AŞAN’ın Atanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2018/197)

Resmi Gazete ile duyurulan atama kararı ile "Finans Ofisi Başkanlığına" getirilen Prof. Dr. Göksel AŞAN'ın kim olduğu ve biyografisi merak ediliyor.

Prof. Dr. Göksel AŞAN kimdir?


24 Temmuz 1966 yılında hayata gözlerini açan Göksel Aşan, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 

1991 yılında, doktorasını ise 1998 yılında aynı bölümde tamamlayan Dr. Göksel Aşan, doçentliğini İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden 2008 yılında almıştır.

Pek çok üniversitede akademisyen olarak çalışma yürüten Aşan, halen bazı üniversitelerde eğitim vermeye devam ediyor. Bir dönem Bilgi Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ve İstinye Üniversitesi'nde görev yaptı. İktisat alanında uzman olan Prof. Dr. Göksel Aşan, şu anda İstanbul Aydın Üniversitesi'nde görev yapmaya devam etmektedir.

Evli olan ve İngilizce bilen Aşan bazı haber sitelerinde yazarlık ta yapmaktadır.