Proje yatırımcılara cazip fırsatlar sunabilir

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı 'gayrimenkul fonu' hakkında Ortadoğu Holding İcra Kurulu Üyesi Nusret Kayhan Apaydın "Bu proje başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilirse yatırımcılarına cazip fırsatlar sunabilir." dedi.

Proje yatırımcılara cazip fırsatlar sunabilir
Editör: Hakan A.
06 Mayıs 2019 - 12:20

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı 'gayrimenkul fonu' hakkında Ortadoğu Holding İcra Kurulu Üyesi Nusret Kayhan Apaydın "  başarılı olursa yatırımcılara cazip fırsatlar sunulabilir" dedi.

Nusret Kayhan Apaydın "Hazine ve Maliye Bakanımızın sponsorluğunda KONUTDER üyeleri ile bankaların hayata geçirmeyi planladığı Gayrimenkul Fonu’nu, inşaat sektörü adına pozitif yönde atılmış bir adım olarak görüyorum. Son birkaç yıldır iç ve dış faktörlere bağlı olarak inşaat sektöründe yaşanan durgunluğun, konut stoklarının yükselmesi ve sektördeki oyuncuların finans kuruluşlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeleri noktasında sıkıntıya girmelerine yol açtığı gözlemlenmektedir." açıklamasını yaptı.

Nusret Kayhan Apaydın sözlerine şöyle devam etti.
"Ülkemiz GSMH içerisindeki payı yüzde 9’u bulan ve 200’ün üzerinde farklı alt sektörü besleyen inşaat sektörünün içine girdiği bu durgunluk döneminden daha hızlı çıkabilmesine destek olabilecek pek çok adımdan biri olarak gördüğüm bu girişimin, bu tür fonlara giren şirketler ve bankalar arasındaki yükümlülükler konusunun çözümüne de katkı sağlayacağını düşünüyorum.


Bu proje başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilirse, menkul kıymet haline getirilen gayri menkuller, kira getirileri ve önümüzdeki yıllarda üretebilecekleri emisyon primleri ile yatırımcılarına cazip fırsatlar sunabilir. Bununla beraber, kamu otoritelerinin gayrimenkullerin fona devrinde söz konusu olacak tapu harcı için muafiyet getirmesi projenin başarı ihtimalini artıracaktır."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum