Reklamı Geç
Referandum sonrası Gayrimenkul sektörü Katar’a çıkarma...

Referandum sonrası Gayrimenkul sektörü Katar'a çıkarma yapıyor

Tarihi referandum'dan çıkan Evet sonrasında gözler ekonomiye çevrilirken, ekonominin lokomotiflerinden gayrimenkul sektörü Katar'da düzenlenecek Expo Turkey by Qatar'a çıkarma yapacak.

17 Nisan 2017 - 08:43

Son yıllarda artan ivmesiyle Türkiye'de lokomotif görevi gören inşaat ve gayrimenkul sektörü temsilcileri 16 Nisan Referandumu sonrası Evet moraliyle Katar'da düzenlenecek fuarda boy gösterecek. Katar'da yatırımcısıyla buluşacak İnşaat sektörü 19-21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Expo Turkey by Qatar için umutlu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Nisan 2017 - İstanbul

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için düzenlenen referandum ürecinin tamamlanarak sandıktan Evet sonucunun çıkmasıyla birlikte ekonomi ve gayrimenkul sektörü hızla Türkiye için çalışmalarını sürdürmeye başladı. Gözler piyasalarda ekonomiye çevrilirken, yeni yatırımlar, yeni yatırımcıları arama çabaları artarak devam edecek.

Tarihi Referandum sürecinde yatırım için sonuçları beklemeye odaklanan yerli ve yabancı yatırımcı harekete geçmek için düğmeye basıyor. Tarihi önceden bellşi olan ve referandum öncesi Hükümet'in ciddi anlamda önem verdiği ülkelerden biri olan Katar'da düzenlenecek olan Expo Turkey by Qatar için gayrimenkul sektörü çıkarma yapacak. Türkiye'ye her dönemde büyük destek veren Körfez yatırımcısı ise referandum sonrası yatırımlarını arttıracağı ve pek çok firmanın katılacağı Expo Turkey by Qatar fuarında görücüye çıkacak projelere büyük ilgi göstereceği ifade ediliyor.

20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katar'ın dış yatırımlarında dördüncü sırada bulunan Türkiye, yeni dönemde de ekonomik ilişkilerinin gelişmesi, bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Katarlı yatırımcılar için oldukça büyük öneme sahip olan ‘Expo Turkey by Qatar’da Türk firmaları yatırımcılara daha bir moralle Türkiye'de istikrarın devam ettiğinin altını çizerek sunumlarını gerçekleştirecek.

Türkiye gayrimenkul sektöründeki yatırım fırsatlarını anlatacak olan GYODER Başkanı Aziz Torun konuya ilişkin açıklamasında, "Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..