Reina arazisi üzerine yeni mekan geliyor iddiası

Reina arazisi üzerine yeni mekan geliyor iddiası

Dünyaca ünlü Reina'nın mal sahibi Doğuş Grubu düğmeye bastı. Yeni mekan için çalışmalar başlatıldı. Çok sayıda restoran ve mekan sahibi Ferit Şahenk'in Reina için planları ortaya çıkmaya başladı...

24 Mayıs 2017 - 09:28

İstanbul'un dünya markası olarak 16 yıldır Boğaz'da eğlencede zirve yapan mekanı Reina'nın İBB tarafından yıkılması sonrasında bir dönem sona erdi. Peki Reina'nın yerine ne yapılacak sorusu şimdilerde cevabı en fazla merak edilen konular arasında.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Mayıs 2017 - İstanbul

Yılbaşı gecesi yaşanan kalleş terör saldırısı sonrasında onlarca kişinin katledilerek öldürüldüğü Reina ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından imar mevzuatına aykırı yapılaşma gerekçesiyle yıkım işlemi gerçekleştirilen Reina artık yok. 

Reina mekanının mal sahibi ise Doğuş Grubu. Doğuş Grubu patronu Ferit Şahenk dünya çapında pek çok marka ve restoran satınalma işlemini bilmeyen yok. Çok sayıda estoranı, marinayı ve ünlü markayı bünyesine katan Doğuş Grubu, Reina ile alakalı düşüncelerinin olduğu iddia ediliyor.

Uzunca bir süredir Reina ile mahkemelik olan, devam eden süreçte bir terör saldırısı ve sonrasında İBB'nin yıkımı ile karşı karşıya kalan dünyaca ünlü mekan için planı olduğu iddia edilen Doğuş Grubu Reina için ne planlıyor? 

Edinilen bilgiye göre çok sayıda marka restoranı bulunan Ferit Şahenk, bu markaların içinde bulunacağı bir mekan için çoktan kolları sıvadığı yönünde. Yaşanan son gelişmeler sonrasında ise işlerin iyiden iyiye hızlandığı. Yakın zamanda ise Doğuş Grubu olarak bir açıklamanın geleceği konuşulan konular arasında. 

Önemli bir tecrübeye sahip Türkiye'nin en büyük Gruplarından biri olan Doğuş Grubu, nasıl bir mekan ortaya çıkarır, Reina'nın yerini alabilir mi tartışmaları ise şimdiden başlamış durumda. Gelecek yeni dönemde Reina tarih sayfalarındaki yerini almaya başlamışken, açılacak yeni mekanın ise nasıl olacağı büyük bir merak konusu olmuş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..