Resmi açılışı yapıldı "Isparta Şehir Hastanesi" hizmet vermeye başladı

Türkiye'de şehir hastanelerinin üçüncüsü Isparta'da hizmete alındı. Başbakan Yıldırım'ın katılımı ile törenle açılışı gerçekleştirilen Isparta Şehir Hastanesi 800 yatak kapasitesiyle hizmete girdi.

Resmi açılışı yapıldı "Isparta Şehir Hastanesi" hizmet vermeye başladı
Editör: Hakan A.
25 Mart 2017 - 09:23 - Güncelleme: 25 Mart 2017 - 09:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "hayalim" dediği şehir hastaneleri açılışları hızlandı. İlk ikisi hizmete giren şehir hastanelerinin üçüncüsü Isparta'da hizmete girdi. Başbakan Binali Yıldırım Isparta Şehir Hastanesi'ni törenle açılışını gerçekleştirdi. Toplamda 800 yatak kapasitesine sahip Isparta Şehir Hastanesi'nde yok yok...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Mart 2017 - İstanbul

Türkiye'de büyük bir hızla hayata geçirilmeye devam eden Kamu-Özel işbirliğiyle yapımı tamamlanan şehir hastanelerine bir yenisi Isparta'da tam kapasite olarak faaliyete girdi. Sağlık alanında konforu en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hayalim" diyerek övdüğü Şehir Hastanelerine bir yenisi Isparta'da Başabakan Yıldırım tarafından açılışı yapıldı. 

Isparta Şehir Hastanesi resmi açılışı Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı özel bir törenle dün gerçekleştirilirken, yapımı toplamda 1 milyar 150 milyon lira tutarındaki dev bir yatırımla hayata geçirilen dev şehir hastanesinin açılışında konuşan Akfen Holding Bakanı Hamdi Akın, “Şehir hastaneleriyle muayene ve ameliyat kuyrukları tarihe karışıyor” diye konuştu.

Adeta 5 yıldızlı bir oteldeki her konfora sahip olan Isparta Şehir Hastanesi ve diğer şehir hastaneleri vatandaşa sağlık hizmeti alanında önemli bir hizmet mottosuyla faaliyete geçiriliyor. Yapımı 12 ayda tamamlanan Isparta Şehir Hastanesi tam donanımlı ameliyathaneleri sayesinde sıra ve gün beklemeksizin hizmet verecek.

Şehir hastaneleri projeleri kapsamında Akfen Holding tarafından 1.5 yıl gibi oldukça kısa  bir süre içerisinde yapımına devam ettiği hayata geçireceği toplamda 6.6 milyar liralık yatırım atağının içinde, şehir hastanelerinin payı 3 milyar 900 milyon lirayı bulduğunu vurgulayan Akfen Holding'in patronu Akın açıklamasında, “Aralık 2017’de 1 milyar 750 milyon liralık bir yatırımla Eskişehir Şehir Hastanesi’ni hizmete açacağız. 1 milyar liraya mal olacak Tekirdağ Şehir Hastanesi de Nisan 2018’de devreye girecek. Toplam 2 milyar liralık enerji yatırımımızı bu yılın sonuna kadar devreye alacağız. Akfen Grubu olarak yatırımlarımızla istihdam seferberliğine de destek veriyoruz. Mersin Limanı’nda 300, Isparta Şehir Hastanesi’nde de 909 kişilik yeni istihdam yaratmanın gururunu yaşıyoruz. Yıl sonuna kadar enerji yatırımlarımızla birlikte bu rakam 1.359’a kadar çıkacak” dedi.

Akfen imzalı Isparta Şehir Hastanesi projesinin hayata geçirilmesi sonrasında dün itibariyle, Sağlık Bakanlığı toplamda 25 yıl boyunca kiracı olarak hastanenin işletimini üstlenecek. Tesiste bilgi işlem, güvenlik, temizlik, yemekhane ve otopark gibi bütün hizmetler, hastanenin yapım ve işletmesini üstlenen Akfen tarafından karşılanıyor. Isparta Şehir Hastanesi bünyesinde 20 ameliyathane, 131 yoğun bakım ünitesi ve 167 poliklinik bulunuyor. Tüm odalarda duş, WC, buzdolabı, çalışma masası, TV yer alırken, hastane dünyada kullanılan en son sistemler hastanede yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum