Reklamı Geç
Riva arazisi beklenenin üzerinde rekor paraya satıldı

Riva arazisi beklenenin üzerinde rekor paraya satıldı

Emlak Konut GYO'nun Galatasaray ile anlaşmalı Riva arazisi 2.ihalesinde en yüksek teklifler verildi. İlk ihaledeki büyük çıkış, 2. ihalede rekabete neden oldu. İşte kazanan inşaat firması ve fiyatı... Riva arazisinin yeni sahibi Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı oldu.

15 Haziran 2017 - 16:35

Galatasaray'da büyük gün! Ve Riva arazisi satışı gerçekleştirildi. Emlak Konut GYO'nun özel anlaşmayla Galatsaray'dan aldığı ve hasılat paylaşımı modeliyle satyışını gerçekleştirdiği Riva arazisinde bugün 2. ihale heyecanı yaşandı. Riva arazisi ihalesi gerçekelştirildi. Kazanan firma ve rekor miktarda ücretle arazi satıldı. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Haziran 2017 - İstanbul

Galatasaray'ın büyük umutlar beslediği Riva arazisi için tarihi nitelikte bir gün yaşanırken, Emlak Konut GYO'nun açtığı ihalenin ikincisi geniş katılımla yapıldı.

Sarı Kırmızılı Spor Kulübü’nün İstanbul Riva arsası için Emlak Konut GYO tarafından yapılan hasılat paylaşım modelli 2. ihalesine markalı konut üreticisi firmaların yoğun ilgi gösterdiği kaydedildi.

İhalede en dikkat çekici ve en yüksek teklifi ise  Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı verirken kazanan da omuş oldu. Ankara merkezli Fema İnşaat ve KLV İş Ortaklığı ihalede 3 milyar 100 milyon lira taahhüt ederken, şirket payı olarak 1 milyar 178 milyon teklif ett ve  Şirket payının yüzde 20’si Emlak Konut GYO’nun, yüzde 80’i ise Galatasaray’ın olacak şekilde teklifini vererek kazandı. Galatasaray'ın Riva arazisi üzerinde yükselecek devasa projeyi yapacak olan firmalar KLV'nin sahibi Mehmet Kılavuz, Fema'nın sahibi ise Muzaffer Şakar olarak biliniyor.

Dev ihalede kıran kırana bir mücadeleyle ihale gerçekleştirildi. İlk ihalede en yüksek teklifi veren Eltes İnşaat (DAP Holding) Ziya Yılmza ihaleyi kazanamadı. En yüksek 6. teklifi veren firma oldu. Eltes İnşaat ilk ihalede 1 Milyar TL ile en yüksek teklifi vermişti.

Galatasaray Kulübü'nün beklentisi 1.5 Milyar Lira olarak bilinirken, yüzde 80'lik payı ile şuan yapılan ihale çerçevesinde eline geçecek olan para ise Şirket payının yüzde 20'si Emlak Konut'un, yüzde 80'i ise Galatasaray'ın olacak. Sarı-Kırmızılı kulübün payına düşen rakam ise 942.4 Milyon TL olacağı gelen bilgiler arasında.

Galatasaray Spor Kulübüne ait olan Riva ve Florya arsalarının toplam ekspertiz değeri ise 508 Milyon TL olduğu biliniyor.

İşte ilk ihalenin ayrıntıları

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..