Rize Fındıklı'da Bakanlık bazı alanlar için flaş karar aldı

Rize iline bağlı Fındıklı ilçesi sınırları içinde bulunan bazı doğal sit alanlarına dair yeni bir karar alındı.

Rize Fındıklı'da Bakanlık bazı alanlar için flaş karar aldı
Editör: Hakan A.
28 Kasım 2020 - 14:44
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tabiat varlıklarının korunması amacıyla Türkiye'nin 81 ilini kapsayan önemli çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Bu kapsamda Rize ilinde Doğal sit alanı olarak anılan bazı alanların statüsünde değişikliğe gidildi. İlgili karar Resmi Gazete'de resmen ilan edildi. Peki Rize'de sit alanı statüsü değiştiren o yerler nereler? İşte karara dair son dakika ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde pek çok önemli il ve ilçesinde korunması gereken alanlara yönelik hızlı kararlar alan Bakanlık, Rize'de Fındıklı ilçesinde bazı alanlar için kritik bir karar aldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafıdnan Rize ilinde bugünden geçerli olmak üzere bazı alanlar için doğal sit alanından farklı bir statüye geçirmek için karar alarak Resmi gazete'de yayımlandı. 


Resmi Gazete ilanında, Rize ili Fındıklı ilçesi, Fındıklı Sahil ve Aksu Mahallesi Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242234 sayılı olur'u ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma Kullanım Alanı olarak ilan edilmesi kararı verildiği kaydedildi.

İşte o karar ve Rize Fındıklı'da statüsü değiştirilen alanlara dair diğer bilgiler...

Rize Fındıklı'da statüsü değiştirilen alanlar

YORUMLAR

  • 0 Yorum