Rize Hemşin kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı

Toplu Konut İdaresi tarafından Türkiye genelinde yürütülen kentsel dönüşüm projelerine bir yenisi Rize ilinde ekleniyor. Rize Hemşin kentsel dönüşüm projesi için çalışmalar başlatıldı.

Rize Hemşin kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı
Editör: Hakan A.
05 Şubat 2019 - 08:37
Türkiye genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm projeleri kapsamında önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ eliyle dönüşüm de gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda TOKİ Rize'de Hemşin ilçesinde düğmeye bastı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Kentsel Dönüşüm - 5 Şubat 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ Rize iline bağlı Hemşin İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi çerçevesinde hayata geçirilmek üzere proje çalışmaları başladı. Hemşin'de hayata geçirilecek toplam 106 konut için ihale düzenlendi.

4 Şubat 2019 Pazartesi günü düzenlenen Rüze Hemşin kentsel dönüşüm projesi ihalesi kapsamında ayrıca kaymakamlık konutu, kreş, 24 dükkân, altyapı ve çevre düzenleme işleri de bulunuyor.


Hemşin Kentsel Dönüşüm projeside yer alacak konutların 8’i 1+1 olarak tasarlanırken, 74’ü 2+1, 24’ü 3+1 olarak tasarlandı.

rize hemşin kentsel dönüşüm projesi

Afetlere karşı riskli, yapı ömrünü tamamlamış konut stokunu “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri” kapsamında sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevreye dönüştüren TOKİ, Hemşin Belediyesi ile imzalanan protokol kapsamında çarpık yapılaşmanın ve afet riskinin bulunduğu alanda 106 konut inşa edecek.

Projeyle “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine dükkânları, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı. Cephe tasarımlarında yerel ve modern mimari anlayış hâkim kılındı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum