Rize, Sakarya, Yozgat ve Niğde'de acele kamulaştırma

05 Mayıs 2020 Tarihli ve 31118 Sayılı Resmi Gazete  Türkiye genelinde Sakarya, Yozgat, Niğde ve Rize illerini kapsayan bazı projeler için acele kamulaştırma kararı yayımlandı.

Rize, Sakarya, Yozgat ve Niğde'de acele kamulaştırma
Editör: Hakan A.
05 Mayıs 2020 - 08:45
Rize, Yozgat, Niğde ve Sakarya illerinde yürütülen bazı önemli kamu projelerinde kamulaştırma kararı alındı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Mayıs 2020 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ilinde devam eden veya planlanan kamu projeleri için acele kamulaştırmaları devam ediyor. Bu kapsamda ülkenin 4 farklı ilinde yürütülen önemli bazı projeler için acele kamulaştırma gerçekleştirilecek.

05 Mayıs 2020 Tarihli ve 31118 Sayılı Resmi Gazete 


Kamulaştırma yapılacak iller ve yerlere ilişkin bilgiler ise şöyle;

–– Rize İli, Merkez İlçe, Çarşı ve Piriçelebi Mahallelerinde 7/1/2020 Tarihli ve 2038 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile İlan Edilen Riskli Alan Sınırları İçerisinde Bulanan Özel Mülkiyete Konu Taşınmazların, Bölgedeki Sağlıksız Yapılaşmanın Çözümüne Yönelik Projenin İvedilikle Hayata Geçirilmesi Amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2487)

–– Saraykent İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla Yozgat İli, Sarıkaya, Akdağmadeni ve Saraykent İlçeleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2488)

–– Ceyhan-Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı Deplasesi Projesinin Gerçekleştirilmesi Amacıyla Niğde İli, Ulukışla İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2489)

–– Sakarya İli, Karasu ve Kocaali İlçelerinde Bulunan Bazı Taşınmazların, Mezkûr İlçelerin İçme Suyu İhtiyacının Karşılanmasına Yönelik Çamdağı Barajı, İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesinin Yapımı Amacıyla Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2490)

YORUMLAR

  • 0 Yorum