Reklamı Geç
Rize Tanıtım Günleri Feshane’de başladı, 10 Bin Kişilik...

Rize Tanıtım Günleri Feshane'de başladı, 10 Bin Kişilik Mıhlama hazır

İstanbul İçin Çay Zamanı sloganıyla açılışı gerçekleştirilen Rize Tanıtım Günleri etkinlikleri Feshane'de başladı, 10 Bin Kişilik Mıhlama hazır. Rizeliler feshanede buluştu. Feshanede Rizeliler şov yaptı.

24 Nisan 2014 - 17:47 - Güncelleme: 16 Ekim 2016 - 15:59

Feshane Fuar Merkezi’nde bu yıl 7. duzenlenen Rize Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında ilk gün İstanbul Buyuksehir Belediye Baskani Kadir Topbaş’ın katilimiyla basladi.

İstanbul İçin Çay Zamanı sloganıyla açılışı gerçekleştirilen Rize Tanıtım Günleri etkinlikleri Feshane'de başladı, 10 Bin Kişilik Mıhlama hazır.

Rize Dernekler Federasyonu'nun himayesinde "İstanbul İçin Çay Zamanı" sloganiyla Feshane Fuar Merkezi’nde bugün başlayan Rize Tanıtım Günleri etkinliklerinin açılışını İBB Başkani Kadir Topbaş ve Istanbul Valisi Huseyin Avni Mutlu yaptı.

Acilista konusan İBB Başkanı Kadir Topbas, “Sizlerle biraraya gelmek ve aynı atmosferi paylaşmak harbiden gurur verici” diye konuştu. Türkiye’nin bir kıta özelliği gösterdiğini ve her yerinin kendisine has bir özellikleri olduğunu vurgulayan Kadir Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Bu değerleri yitirmemek yerine Türkiye'nin bir aynası ve mozaiği olarak, İstanbul'da buluşmak değişik bir mana taşıyor. Ayrı olarak geçmişten geleceğe uzanan değerlerimizi yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile biraraya gelmek çok ehemmiyetli. Gelişirken ve dünyayla entegre olurken bizi biz yapan değerlerle beraber gelecek günlerin günlerin gururunu yaşamaktayız. Rizemizin de kendi mahsus tatları ve beşeri değerleri var."

Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti milletvekilleri Nusret Bayraktar, Metin Külünk, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Dernekleri Fedarasyonu Başkanı Celal Erdoğan’ın da hazır bulunduğu açılışa yurttaşlarda yoğun alaka gösterdi.

10 Bin Kişilik Mıhlama

Kurdela kesiminin hemen peşinden standları gezerek mahalli tatlardan tadan Başkan Topbaş anı resimi da çektirdi. Etkinlikte 10 bin kişilik Mıhlama’nın yapılışına da katılan Başkan Topbaş yurttaşlara ve medya üyelerine yapımında yardımcı olduğu Mıhlama’dan ikram etti.

Rize Tanıtım Günleri Pazar akşamına kadar devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..