Reklamı Geç
Rönesans ’ın Rusya merkezine baskın !!!

Rönesans 'ın Rusya merkezine baskın !!!

Günün flaş gelişmesi : Rönesans'a baskın! Rusya’da 1.7 milyar dolarlık usulsüz transferle suçlandığı bilgisi gündemin önemli konusu olurken, konunun özellikle Rusya’da sık görülen ‘rakip ihbarı’ olayı olabileceği belirtiliyor.

19 Eylül 2017 - 09:41 - Güncelleme: 19 Eylül 2017 - 09:53

Dünyanın en büyük müteahhitleri listesinde üst sıralarda yer alan Türkiye'nin gurur şirketleri arasında yer alan Rönesans ile alakalı Rusya'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Şirketin Rusya merkezine Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) elemanları tarafından baskın düzenlendiği bildirildi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Eylül  2017 - İstanbul

Dünya genelinde önemli müteahhitlik hizmetleri veren Rönesans'ın Rusya'daki şirketi olan Renaissance Construction'un St. Petersburg'ta bukunan merkezine Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından baskın yapıldığı kaydedildi. Baskının geçtiğimiz Salı günü yapıldığı belirtildi.

Hürriyet gazetesi'nde yer alan haberin ayrıntılarına göre, Rönesans İnşaat'ın Rusya'da faaliyet gösteren Renaissance Construction şirketine Rusya döviz yönetmeliğine aykırı davranıldığı, yurtdışına 1.7 milyar dolarlık transfer gerçekleştirdiği iddiasıyla Federal Güvenlik Servisitarafından baskın gerçekleştirildiği kaydedildi. Baskının Rus haber ajansı İnterfaks tarafından yapılan haberle duyurulduğu, şirkete yakın kaynaklar baskının perde arkasında Rusya’da sık görülen ‘rakip ihbarı’ olayı olabileceği ifade edildiği kaydedildi.

Rönesans'tan ilk açıklama

Konuyla alakalı ortaya atılan iddialara ve baskına ilişkin açıklamada bulunan Rönesans yetkilileri ise, "Rönesans’a yönelik herhangi bir suçlama olmadığının altını çizerken, bugüne kadar Rusya Federasyonu’nun hukuk sistemine saygılı ve mevzuata uygun şekilde pek çok başarılı projenin hayata geçirildiğini" söyledi. Yetkililer ayrıca  Renaissance Construction'un St. Petersburg'a yapılan baskın ve diğer gelişmeler ile alakalı olarak, "Şirketimiz, gelişmeleri yakından takip etmekte, Rusya ve diğer coğrafyalardaki bütün faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir. Rönesans’ın kurumsal prensipleri ve şeffaflık ilkesi gereği, bu açıklamayı saygıyla bilgilerinize sunarız.” ifadeleriyle iddialar hakkında ilk açıklamayı yaptı.

Rönesans Dünya genelinde pek çok önemli projeye imza attı!

Türkiye dışında Rusya başta olmak üzere Dünya genelinde pek çok müteahhitlik hizmeti veren Rönesans şirketi Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında kuruldu. Rönesans Holding, dünyanın 24 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet vermeyi sürdürüyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlık görevini İpek Ilıcak Kayaalp yaperken, Başkanlık görevini ise halen Dr. Erman Ilıcak yürütüyor.