RTÜK 5 Tv kanalının lisansı iptal etti! İşte o kanalların...

RTÜK 5 Tv kanalının lisansı iptal etti! İşte o kanalların listesi

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Tv kanallarına ceza yağdırdı. Diğer taraftan uygunsuz yayın yaptıkları tespit edilen Televizyon kanallarına 10 günlük yayın durdurma cezası verildiği, bu cezayı uygulamayan toplam 5 Tv kanalı için lisans iptal etme yetkisini ilk kez kullandı.

20 Temmuz 2017 - 13:52

Her dönemde Tv lere ceza yağdıran Radyo Televizyon Üst Kurulu bu kez ilk defa farklı bir uygulama ile lisans iptali yaptı. RTÜK ceza kestiği bazı Tv kanallarının lisanslarını iptal etti. İşte son dakika RTÜK cezalarına ilişkin haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Temmuz 2017 - İstanbul

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bazı Tv kanallarına 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye (KHK) kapsamında lisanlarını iptal etti. Gerekçe ise verilen cezalara uymamaları olarak gösterildi. Verilen kararla beraber RTÜK, lisans iptal yetkisini ilk kez kullandığı kaydedildi.

RTÜK tarafından daha önceden verilen uygunsuz yayın yaptığı için 10 günlük yayın durdurma cezalarını uygulamaytan Tv'ler için kalemi kırdı. Lisanslarını iptal ettiğini duyurdu. Bahsi geçen 5 Tv kanalı arasında ise, Anadolu Yurdum TV, Genç TV, HLT TV, Son Hedef TV ve Yeni Sinema TV gibi kanallar yer alıyor.

Konuya ilişkin resmi açıklama ise RTÜK tarafından duyuruldu. Açıklamada, "6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 32'inci maddesinin 5'inci fıkrası uyarınca 10 güne kadar yayınları durdurma cezası alan ancak bu cezaları uygulamayan Anadolu Yurdum TV, Genç TV, HLT TV, Son Hedef TV ve Yeni Sinema TV'nin lisansları iptal edildi" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..