Ruslar daha çok ekonomik otelleri tercih etmeye başladı

Ruslar daha çok ekonomik otelleri tercih etmeye başladı

Rusya ile Türkiye arasında sona eren kriz sonrasında Turizm'de esen bahar havası sürerken, zengin turistlerin artık tercih listesinde farklı ülkelerin olduğu, gelen Rus turistlerin ise daha ekonomik olan otelleri tercih ettiği kaydedildi.

23 Mayıs 2017 - 09:05 - Güncelleme: 23 Mayıs 2017 - 09:28

Rusya ile düzelen ilişkiler sonrasında yılın ilk dört ayında gelen turistlerin sayısında büyük artış yaşanıyor. Ancak Rus turistlerin tercihleri orta ve alt sınıf tatil seçenekleri oldu. Türkiye'de turizm alanında büyük beklentilerle uçakların beklendiği Rusya'dan daha ekonomik tercihler yapan Rus turistlerin geldiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Mayıs 2017 - İstanbul

Geçtiğimiz sene turizm sektöründe yaşanan hüsran bu yıl kendisini her ne kadar azaltsa da, bu kez ucuz tatilcilerin sayısı zengin turistlere oranla büyük düşüşte. Zira en göze batan turistler ise Ruslar olarak dikkat çekiyor. Ucuz tatil seçeneklerinin tamamını kullanan Ruslar, daha ekonomik tatil seçenekleriyle Türkiye'de tatil yapmaya başladı.
 
Rusya'dan gelen turistler, iki ülke arasında yaşanan büyük uçak krizi sonrasında yeniden Türkiye’ye yönelse de fiyat kriteri oldukça fazla önem kazanmış durumda. Belek yerine Alanya, Side gibi bölgelere yönelen Ruslar, ekonomik otelleri ilk tercihleri haline getirmeye başladı. Zengin turistler ise şimdilik kayıp.

Turizm'de senenin ilk rakamlarını değerlendiren Zafer Alkaya, Sezonun ilk 4 ay rakamlarının umut verici olduğunu anımsattı. Alkaya açıklamasıdna, "Türkiye'ye yılın ilk dört ayında gelen Rus turistler daha çok ekonomik tatil talep eden turistler olarak öne çıktı. Belek otellerinde değil daha ziyade Kemer, Side, Alanya gibi bölgelerde artış yaşandı. Yüksek gelir sahibi Rus turistte azalma var. Ruslar artık ekonomik tatile ağırlık veriyor" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..