Şaban Yılmaz, İstanbul Başsavcısı oldu

HSK tarafından yapılan Büyükşehir Başsavcılık atamaları kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir Başsavcıları belli oldu. Peki hangi isimler göreve Başsavcı olarak atandı.

Şaban Yılmaz, İstanbul Başsavcısı oldu
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2020 - 14:20
HSK, İstanbul'a atama yaparak yeni Başsavcı ismini açıkladı. Geçtiğimiz gün açıklanan Hakim ve Savcı atamaları sonrasında Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından Büyükşehirler için yapılan Başsavcıların ataması gerçekleştirildi. Peki İstanbul'a ve Ankara'ya hangi isim Başsavcı olarak atandı?

Emlak Pencerem - Güncel Haberler  - 24 Aralık 2020 - İstanbul


Hakimler ve Savcılar Kurulu HSK Birinci Dairesi, adli ve idari yargıdaki hakim ve savcıları kapsayan mazeret kararnamesinin çalışmalarını tamamladığını duyurdu.

KSK tarafından yayınlanan kararnameye göre, Yargıtay üyeliğine seçilen İrfan Fidan'ın yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Yargıtay üyeliğine seçilen Yüksel Kocaman'dan boşalan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ise Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça getirildi.Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaköse, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri atandı.

HSK tarafından 22 Aralık yeni hakim ve savcı atamaları yapıldı. İşte Hakim ve Savcı atama isim isim tam listesi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum