Sabancı şirketleri 9 ayda 1.9 milyar lira kar elde etti

Sabancı şirketleri 9 ayda 1.9 milyar lira kar elde etti

Sabancı Holding finansal verilerini açıkladığı son 9 aylık raporda karını arttırdığı ve 2016'da 1 milyar 890 milyon TL'ye yükselttiğini açıkladı.

05 Kasım 2016 - 07:28

Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olan Sabancı Holding 9 aylık finansal verilerini açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Kasım 2016 - İstanbul

Sabancı Holding’in konsolide satışlar kapsamında son 9 ayda elde ettiği kar ve gelirlere ilişkin finansal sonuçları açıkladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada Sabancı Holding şirketlerinin 2016 yılının ilk dokuz aylık döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artarak 25 milyar 551 milyon TL olarak gerçekleşirken konsolide özkaynakları ise 22 milyar 530 milyon TL olduğu kaydedildi.

Sabancı şirketlerinden elde edilen kar miktarı ise dokuz ayın toplamında  geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artarak 1 milyar 890 milyon TL olduğu açıklandı. Sabancı Holding'in elde ettiği 9 aylık gelirlerine ilişkin finansal verilerinin duyurulmasıyla Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul yaptığı değerlendirmesinde, “2016 yılının ilk dokuz ayında oldukça başarılı bir dönem geçirdik. bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Sabancı Holding olarak hedefimiz; faaliyet gösterdiğimiz her alanda hızlı büyümeyle içinde bulunduğumuz sektörlerdeki liderliğimizi korumaktır. Bu dönemde 3 milyar TL yatırım yaptık. Son beş senede yapılan yatırım miktarımız ise 22 milyar TL’yi aştı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..