Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu için tarih verildi

İstanbul'un önemli bir yükünü taşıyan ve özel araç dışında sadece otobüslerle ulaşılabilen Sabiha Gökçen Havalimanına metro geliyor. Açılış tarihi ise açıklandı...

Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu için tarih verildi
Editor: Hakan A.
06 Kasım 2018 - 08:13

İstanbul'un metro hatlarına bir yenisi daha eklenmek üzere. Şehrin hava yükünün yarısını alan ikinci havalimanı olarak bilinen Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı ne zaman tamamlanacak belli oldu. Açıklama Pendik Belediye Başkanı Şahin'den geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Kasım 2018 - İstanbul


İstanbul'da metro hatları için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Şehrin önemli noktalarına metro götürülürken, bazı noktalarda ise devam eden metro çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Bunlardan birisi ise Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı için geri sayım devam ediyor. Yapımı hızla süren metro hattı için Pendik Belediye Başkanı tarih verdi.

Yeni metro hattının geldiği son durum ve açılışa ilişkin son bilgileri paylaşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı açılış tarihi 29 Ekim 2019" olarak açıkladı.

Şahin paylaşımında, "Kaynarca-Kurtköy-Sabiha Gökçen hattımız, Tavşantepe'den Sabiha Gökçen'e kadar ki kısmı Ulaştırma Bakanlığımız tarafından yapılıyor. Şu anda alt yapı çalışmalarımızın çok önemli bir kısmı bitti. Sinyalizasyon ve diğer çalışmalar devam ediyor. 29 Ekim 2019 tarihi fiili olarak ve resmi olarak açılış tarihi ama biz sürecin daha hızlı bitmesi için çalışmaları devam ettiriyoruz. 2019 yılında inşallah Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar kesintisiz ulaşımın sağlanacağı metro hattına hep beraber erişmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

istanbul sabiha gökçen havalimanı metro hattı

İstanbul'un altı metro hatları ile dolmaya devam ediyor...

Şehrin en yoğun hatlarından biri olan ve Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattının ikinci etabı geçtiğimiz aya açılmıştı.

İstanbul Havalimanı açılışı sonrasında ise gözler Yeni Havalimanına ulaşacak olan metro hattına çevrilmişti. İstanbul Havalimanına şehrin pek çok noktasından metro ile ulaşabilecek. Metronun bitirilme tarihi ise 2019 sonu olarak belirtiliyor.