Salda Çamuru cilde iyi geliyor mu?

Salda Gölü Çamuru ile alakalı ortalarda dolaşan 'iyi geliyor' iddiaları nedeniyle akına uğruyor. Salda Gölü kıyı şeridinde şimdiden köstebek çukurları oluşmaya başladı. Peki gerçek ne? Salda çamuru cilde iyi gelir mi?

Salda Çamuru cilde iyi geliyor mu?
Editör: Hakan A.
16 Ağustos 2020 - 11:16 - Güncelleme: 16 Ağustos 2020 - 11:25
Salda Gölü için çıkan söylentiler, çamur banyosu yapmak isteyenlerin kişisel zevklerini tatmin etmeleriyle oluşan çukurlarda son buldu. Çamur banyosu için köstebek misali kazılan çukurlar, geleceğe miras olarak bırakılması gereken muhteşem bir yer için tehlike çanlarını çaldırdı. Gündemden düşmeyen Salda Gölü, bu kez çamuru ile yeniden revaçta. Dünyaca ünlü Salda Gölü ile alakalı yeni bir iddia nedeniyle kıyı şeridi köstebek yuvasına dönmüş durumda.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 15 Ağustos 2020 - İstanbul


Türkiye'nin Maldivleri olarak anılan, NASA tarafından MARS kreterine benzerliği ile tavsiye edilen Dünyaca ünlü Salda Gölü hakkında son iddialar pes dedirtti. Şimdilerde yeni trend Salda Çamuru! Peki neden bir anda Salda Gölü kıyılarında bulunan çamurlar ilgi odağı oldu? Salda çamuru ney fayda sağlıyor?

Salda Gölü, bembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla ilgi odağı olurken, çamurunun bile cilde iyi geldiği söylentisi sonrası yeni bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Türkiye’nin her bölgesinden ziyaretçi, akın akın Salda’ya geliyor. Haziran başından bu yana 250 bin üzerinde turistin ziyaret ettiği Salda Gölü çevresinde alınan toprak ve çamurlar nedeniyle adeta köstebek yuvasına döndüğü kaydedildi. Son aylarda sıkça gündeme gelen Salda gölü çamuru cilde iyi geliyor söylentisi sonrasında Jandarma ekipleri yeni önlemler almak zorunda kaldı. Oluşan çukurların etrafı çevrilerek kapatıldı. Gölde görevli jandarma ekipleri, şezlong ve buna benzer malzemelerin kullanılması, çadır kurulması, ateş yakılması, şampuan, sabun gibi kozmetik ürünlerinin kullanılması, kıyıda çukur oluşturulması, çamur banyosu yapılması, gölün içinden ve kıyıdan kum ve çamur alınması ve sigara içilmesinin yasak olduğu yolunda uyarıda bulunuyor.


salda gölü çamuru

Salda Gölü çamuru cilde iyi mi geliyor?

Ortaya atılan iddiaya göre Salda Gölü kenralarında bulunan toprak ve çamurun cilde çok iyi geldiği söyleniyor. Şimdilik resmi açıklama olmasada iddialar Salda Gölü için yeni bir tehlike oluşturmuş durumda. Çamur banyosu yapmak isteyenler köstebek gibi çukur açıp içerisinde banyo yaptığı Salda Gölü için iddiadan ibaret çamur söylentileri sonrası bölgede ekipler önlemlerini arttırdı. Vatandaşın çukur kazması engelleniyor, toprak ve çamurların alınarak götürülmesinin önüne geçiliyor.

salda gölü çamuru 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum