Salda Gölü resmen çevre koruma bölgesi olarak ilan edildi

Bakan Kurum'un son ziyareti sonrasında Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmesi kararlaştırılan Salda Gölü için resmi ilan bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. Salda Gölü resmi olarak çevre koruma bölgesi olarak ilan edildi.

Salda Gölü resmen çevre koruma bölgesi olarak ilan edildi
Editor: Hakan A.
15 Mart 2019 - 07:17

Burdur ve Isparta illeri sınırları içerisinde bulunan Salda Gölü için Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilerek bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Mart 2019 - İstanbul


Bazı alanların Salda Gölü ve çevresi için Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 2872 sayılı Çevre Kanununun 9 uncu maddesi gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

Ekli harita ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmiştir.

Salda Gölü Çevre Koruma Bölgesinde 19/10/1989 tarihli ve 383 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Hükümleri uygulanır.  Hükümlere göre yapılacak olan değerlendirme sonuçlanıncaya kadar herhangi bir uygulşama yapılamaz.

Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesinde bu kararın yayımı tarihinden önce onaylı planlarına veya mevzuata uygun olarak ruhsatı alınmış ve inşaatı su basman seviyesinde tamamlanmış yapıların inşaatına ruhsat ve eklerine göre devam edilir.

15 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın.