Salgınla Mücadelede Nef'es Oldu

Coronavirüs salgınıyla mücadelede ilk günden beri destek veren Nef Vakfı, kolları sıvayarak Türkiye'deki hastanelerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin üretimi ve tedarikine başladı. Alanında uzman hocaları bir araya getirerek Nef Vakfı Pandemi Dayanışma Heyeti'ni hayata geçirerek bugüne kadar toplamda 340 bin malzemeyi hastanelere iletti.

Salgınla Mücadelede Nef'es Oldu
Editör: Hakan A.
13 Nisan 2020 - 13:20
Nef Vakfı, içinde bulunduğumuz bu salgın günlerinde sağlık personellerini koruma, hastanelere destek olma ve hastalara yardımcı olma amacıyla harekete geçti. Uzman bir ekip bir araya getirilerek, malzeme üretimi yapıldı ve hastanelere teslim edildi.

Emlak Pencerem - 13 Nisan 2020


Üretim, Nef Vakfı Pandemi Danışma Heyeti danışmanlığında yapılıyor

Nef Vakfı Pandemi Danışma Heyeti’ndeki hocalardan ve hastanelerden gelen yönlendirmelerle öncelikli olarak ihtiyaç duyulan malzemeler belirlendi, endüstriyel tasarımcılarla prototipler tasarlandı. Solunum filtresi gibi hassas malzemeler için mikrobiyoloji laboratuvarlarında testler yapıldı. Nef Vakfı, hastanelerden gelen kullanım testlerinden sonra ihtiyaç duyulan malzemeler için seri üretimlere başladı. Nef Vakfı Pandemi Danışma Heyet’inde yer alan gönüllü profesyoneller sayesinde salgının daha en başında ihtiyaç duyulan malzemeleri belirleyen ve aynı hafta içerisinde tasarımdan üretime geçmeyi başaran Nef Vakfı, bu süreçteki deneyimi ile diğer kurum ve girişimlerin de üretimlerine destek oluyor.

260 binden fazla malzeme hastanelere teslim edildi

Toplamda 500 bin koruma siperliği, 10 bin entübasyon ve numune alma kabini, 2 bin dezenfeksiyon istasyonu ve 100 bin anti bakteriyel tulum üretecek olan Nef Vakfı, 1 hafta içinde ürettiği 340 bin adetten fazla malzemeyi tüm Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına ulaştırmaya başladı. Bugünlerde solunum cihazı ara parçaları ve antibakteriyel hava filtresi gibi hayati parçaların da testlerini tamamlamayı hedefleyen Nef Vakfı, 6 farklı malzemenin üretim sürecine ve malzemeleri hastanelerimize teslim etmeye devam edecek.

“Biz bir olup, birlik olunca her zorluğun üstesinden geliriz”

Nef Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur yaptığı açıklamada “Bu zor dönemde salgınla mücadelede en ön safta cansiperane bir şekilde savaşan sağlık personellerimizi salgından korumak için harekete geçtik. Ürettiğimiz malzemeleri sağlık kuruluşlarına ulaştırmaya başladık, ulaştırmaya da devam edeceğiz. Nef Vakfı Pandemi Danışma Heyeti’miz ile; önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak yeni ihtiyaçlar için tasarımlar geliştirip, bu mücadelede en ön safta görev alan sağlık personelimize gücümüz yettiğince destek olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz bir olup, birlik olunca her zorluğun üstesinden geliriz. İnanıyoruz ki, bu zor günlerin de üstesinden birlikte geleceğiz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum