Şanlıurfa'da 187 bin 327 Metre İçme Suyu Hat Döşemesi Yapıldı

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), kırsal mahallelerde su alamayan bölgeleri yaptığı çalışmalarla suya kavuşturuyor. ŞUSKİ tarafından, 2019 Nisan ayı itibariyle 187 bin 327 metre içme suyu hattı yapıldı.

Şanlıurfa'da 187 bin 327 Metre İçme Suyu Hat Döşemesi Yapıldı
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2019 - 13:26
ŞUSKİ, kent merkezi ve kırsal mahallelerde su ihtiyacının giderilmesi amacıyla yapmış olduğu teknik hazırlık ve planlamalar doğrultusunda 2019 Nisan ayı itibariyle toplam 187 bin 327 metre içme suyu hat döşemesi gerçekleştirdi.

Emlak Pencerem - 4 Kasım 2019Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), kırsal mahallelerde içme suyu hat döşeme çalışması ile verimli bir hizmet sergiliyor.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu problemini içme suyu hattı döşeme çalışmaları ile ortadan kaldırarak, 
kent merkezindeki mahallelerde ve tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su alamayan bölgelerin su ihtiyacının da giderilmesini hedeflemek için yapmış olduğu teknik hazırlık ve planlamalar sayesinde Şanlıurfa’nın kırsal mahalleleri suya kavuşuyor. Şanlıurfa genelinde toplamda 2019 yılı Nisan ayı itibari ile  187 bin 327 metre içme suyu hat döşemesi gerçekleştirdi.

VATANDAŞLAR; YAPARSA ZEYNEL BAŞKAN YAPAR

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, ekipleri kırsal mahallelerin (köyler) içme suyu temini için yıllardır taşıma suyu ve kendi imkanları ile yüzeysel kuyularla su ihtiyaçlarını gideren vatandaşlara, içme suyu problemini çözmek için projeler üreterek çalışmalarına devam ediyor.

Eyyübiye ilçesine bağlı Olgunlar kırsal mahallesinde içme suyu hat bağlantı çalışması yürüten ekipler bin 100 nüfusa sahip mahallenin içme suyunu karşılamak için aralıksız çalışıyorlar. Kendilerine bu hizmeti sunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür eden mahalle sakinleri; “Yıllardır içme suyu sıkıntımız vardı sağ olsun ŞUSKİ yaptığı çalışmalar ile içme suyuna kavuştuk, çok mutluyuz yaparsa zaten Zeynel Başkan Yapar” dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum