Şanlıurfa Kızılkoyun Bölgesinde Yıkım Çalışmaları Başladı

Dünyanın en büyük nekropol alanlarından olan Şanlıurfa Kızılkoyun mağaralarının bulunduğu bölgede 3. etap uygulaması çerçevesinde 35 yapının yıkım çalışmalarına başlandı.

Şanlıurfa Kızılkoyun Bölgesinde Yıkım Çalışmaları Başladı
Editor: Hatice Kolçak
23 Ekim 2019 - 20:28 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 20:28

Şanlıurfa'nın tarihi değerlerini gün yüzüne çıkartarak turizme kazandırmak ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla Kızılkoyun mağaralarının bulunduğu bölgede 3. etap uygulaması çerçevesinde 35 yapının yıkım çalışmaları başladı.

Emlak Pencerem - 23 Ekim 2019


Şanlıurfa Kızılkoyun mağaralarının bulunduğu bölgede binaların yıkımına başlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı yapıların yıkımı hakkında, ''Bugün çok hayırlı bir işe başlıyoruz. Kızılkoyun içerisinde bulunan belirli binalar kalmıştı. Bu binaların yıkımına başlayacağız'' dedi.

Başkan Beyazgül Kızılkoyun Bölgesini turizme kazandıracaklarını belirterek, "Dünyanın en büyük nekropol alanlarından, Kızılkoyun Nekropol bölgesinde, Proje kapsamında 2 Milyon 550 bin Türk Lirası ile kamulaştırma yaptık. İnşallah bu yapıları yıkarak tarihi mekanın devamı olarak bölgeyi turizme kazandıracağız." ifadelerini kullandı.

Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı'na teşekkürlerini iletti: “Kızılkoyun Mağaraları olarak bildiğimiz alanda yıkım çalışmaları başladı. Şanlıurfa’nın ismine yakışan mekânlar oluşturulacak ve gelen misafirler daha güzel görüntüler ile karşılaşacaktır. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.”

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum