Reklamı Geç
Seba Gacemer, "Türkiye’nin gayrimenkul satışında Ortadoğu...

Seba Gacemer, "Türkiye'nin gayrimenkul satışında Ortadoğu camiasına önü açık"

Expo Turkey by Qatar fuarına projeleriyle katılan Sinpaş Doha'da yatırımcının beğenisini kazandı. Fuar ve yabancı yatırımcı hakkında önemli değelendirmelerde bulunan Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, 'Türkiye'nin yabancı satışta özellikle Ortadoğu camiasına önü oldukça açık' dedi.

21 Nisan 2017 - 13:58

Katar'ın uluslararası arenadaki fuarlarından biri olarak bu sene ilk defa düzenlenen Expo Turkey by Qatar fuarına katılan Sinpaş GYO Körfez yatırımcısına projelerini tanıttı. Fuarla alakalı ve sektör hakkında son durum bilgilerini aktaran Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer Emlak Pencerem mikrofonlarına konuştu. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi 21 Nisan 2017 Doha, Katar

Hatice Kolçak'ın sorularını yanıtlayan Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Expo Turkey by Qatar fuarı değerlendirdi. Gacemer, "Türkiye'nin yabancı satışta özellikle Ortadoğu camiasına önü oldukça açık" dedi.

Katar bizim Sinpaş olarak yakın olduğumuz önemli ülkelerden biri olduğunun altını çizen Gacemer, "Katar'lı ortaklarımız var. Bu nedenle burada bilinirliliğimiz bulunuyor. Geçenlerde burada bir fuara katıldık. Çok büyük bir pazar. 2.2 milyon nufusu ve kişi başı 190 bin dolar milli gelir var. Dünya'nın her yerinde görebiliyoruz. Global bir vizyonları var Katar'lıların dolayısıyla bize de çok yakınlar. Türkiye 2012 yılında çıkan mütekabiliyet ile çok yol aldık. Her geçen gün daha iyi bir şekilde tanıtımlarımız ve bi linirliliğimiz oluşuyor. Önce ülkemiz sonra şehirlerimiz ve şirketimiz diyerek tanıtımlarımızı yaptık. Fuarlar bu anlamda güzel bir platform. Müşterileri daha iyi tanıyoruz. İhtiyaçlarını anlayıp bir diğer projemize ilave ediyoruz. Mesela Bomonti Qeen Central Park projemiz bu anlamda çok başarılı yuabancılardan büyük ilgi gördü. Metrekaresi 4 bin dolar ve üzeri olan bir proje. Yüzde 25 yabancılar satın aldı. 450 milyon TL'lik bugüne kadar Sinpaş olarak yabancılara konut sattık. Bunun 80 milyon TL'si Bursa Modern projemiz. Yabancıların Bursa ve projemize büyük ilgi var. Burda ki tecrübe ve güvenle hemen yanında Bursa Modern projemiz yeni bir proje olarak devam edecek. " dedi.

Anadolu şehirlerinde o kadar güzel değerlerimiz ve şehirlerimiz var ki bunlar öne çıkarılarak her bölge geliştirilebilir olduğunu vurgulayan Gacemer, "Aslında biz nerede bir değer geliştirebilirsek müşteri oraya geliyor. Türkiye'nin yabancı satışta özellikle Ortadoğu camiasına önü oldukça açık." diye konuştu.

Yeni yapılan yasal düzenlemeler ve etkileri yavaş yavaş oturacak ve iyi bir motivasyon olacağına işaret eden Gacemer, "Bence bu anlamda iş dünyasını anlayan güzel bir anlayış var. KDV fırsatı, oturum izni çok yabancıya satışta çok iyi oldu. Eksiklerimizi de yavaş yavaş yaşadıkça göreceğiz bunlar da zamanla iyi hale gelecektir." vurgusunu yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..