Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray proesinde revizyon iptali

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray proesinde revizyon iptali

İstanbul'da yapımı planlanan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı projesinde ihale iptal edildi. İşte nedeni.

27 Temmuz 2017 - 14:20 - Güncelleme: 27 Temmuz 2017 - 14:23

İstanbul trafiğine çözüm olarak geliştirilen havaray projesinde iptal yaşanıyor. KAP üzerinden yapılan duyuruyla Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray ihalesinin iptal edildiği duyuruldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 27 Temmuz 2017 - İstanbul

Sefaköy ile Başakşehir arasında yapımı planlanan ve ihalesi gerçekleştirilen Havaray hattında yeni revizyonlar nedeniyle iptal edildiği gelen son dakika haberleri arasında. 

Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklama ile kamuoyuna duyurulan haberde,  Alarko Holding`in bağlı ortaklığı Alsim Alarko`nun kazandığı Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray ihalesinin iptal edildiği kaydedildi. Bölgede yaşanan trafik sorununu rahatlatması düşünülen Havaray hattı için yeni ihale tarihi ise henüz verilmedi.

İhalenin iptaline ilişkin KAP açıklamasında, "İşveren İdarenin tarafımıza bugün tebliğ  edilen yazısında, projede revizyon ihtiyacı doğması nedeniyle söz konusu ihalenin  iptal edildiği bildirilmiştir." denildi.

Toplamda 17 istasyondan oluşacak, 2019'da hizmete açılması planlanan dev ihale 29 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş, 1,29 milyar TL'lik teklifle Alarko Holding'e bağlı şirketi olan Alsim'in olmuştu.  Sefaköy-Halkalı-Başakşehir güzergahı üzerinde yapımı planlanan Havaray projesi ile atılacak. 2019 sonrası için yapılan planlamalar çerçevesinde şehrin tamamının metroyla bağlanması öngörülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..