Reklamı Geç
Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray yapım ihalesi Alarko’nun

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray yapım ihalesi Alarko'nun

İstanbul'da Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı projesi için açılan ihalenin kazananı belli oldu. Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattı için açılan ihaleyi 1,29 milyar TL'lik teklifle Alarko Holding'e bağlı şirketi olan Alsim tarafından kazanıldığı kaydedildi.

29 Mart 2017 - 10:23

İstanbul'un ilk havaray projesi olma özelliğini taşıyan, Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı için ihale tamamlandı yapım için geri sayım başladı. Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havarayı inşaat ve altyapı işleri için açılan ihalenin kazananı belli oldu. İhaleyi 1,29 milyar TL'lik teklifle Alarko Holding'e bağlı şirketi olan Alsim kazandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Mart 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre, Alarko Holding bağlı ortaklığı Alsim Alarko, İstanbul Büyükşehir Belediyesi/Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü'nün açmış olduğu "Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı İnşaat, Elektro-Mekanik, İnce İşler ve Araç Alımı" ihalesini kazandığı kaydedildi.

Gerçekleştirilen havaray yapım işi ihalesi kapsamında en düşük teklifi veren Alsim Alarko bu işi KDV hariç 1.292.000.000 TL bedelle hayata geçireceği kaydedildi.

 Sefaköy-Halkalı-Başakşehir güzergahı üzerinde yapımı planlanan Havaray projesi ile atılacak. 2019 sonrası için yapılan planlamalar çerçevesinde şehrin tamamının metroyla bağlanacak.

Güzergah tamam

Sefaköy'den başlayıp Halkalı'dan geçerek Başakşehir yönüne gidecek olan havaray hattının İstanbul'da trafiğine destek olarak trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor. İnşaat işlerinin başlamasıyla birlikte 2019 senesinde hizmete açılması planlanan havarayın, Beylikdüzü, Bakırköy istikametindeki E-5 trafiğine büyük ölçüde rahatlık kazandıracak. Sefaköy-Halkalı civarı ve Halkalı Caddesi'nin nefes alması sağlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..