Selim Akın kim? Biyografisi ve hayatı...

Akfen Grubu'na 7 Ocak tarihinde CEO olarak atanan Selim Akın kimdir, nereli, yaşı ve biyografisi.

Selim Akın kim? Biyografisi ve hayatı...
Editor: Hakan A.
07 Ocak 2020 - 14:18

Akfen Holding Yönetim Kurulu kararı kapsamında 6 Ocak 2020 itibariyle CEO’luk görevine getirilen Selim Akın  kimdir, nereli, biyografisi ve hayatı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 07 Ocak 2019 - İstanbul


Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın şirketin Yeni CEO'su olarak göreve başladı. Peki Selim Akın kimdir? İşte biyografisi ve hayatı...

Selim Akın kimdir, biyografisi ve yaşamı...

2006 yılında İngiltere’nin Surrey Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Selim Akın, aynı yıl Türkiye’ye döndükten sonra iş hayatına Akfen Holding Muhasebe Departmanı’nda başladı. Selim Akın, daha sonra Akfen Holding’in Proje Geliştirme ve Finansman Departmanları’nda görev yaptı. Akın’ın görev aldığı başlıca projeler; Araç Muayene İstasyonları’nın özelleştirilmesi ve finansmanı, Mersin Limanı’nın özelleştirilmesi ve finansmanı, Akfen Holding’in halka arz ve tahvil ihracı oldu. Halen Akfen Altyapı Holding ve Akfen İnşaat ve Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Selim Akın, artık Akfen Holding’in CEO'luğunu da yürütecek.

Türkiye Genç İşadamları Derneği yönetim Kurulu Başkanvekili ve Ticaret Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Selim Akın’ın, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) üyelikleri de bulunuyor. Akın aynı zamanda 2018 yılından bu yana DEİK temsilciliği görevini de üstleniyor.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.