Şenol Üçüncü, Edonia Garden projesini Hatice Kolçak'a anlattı

Kar Group imzasıyla İstanbul Pendik'te inşa edilen Edonia Garden projesinin detaylarını Hatice Kolçak'a anlatan Şenol Üçüncü, proje hakkında bilgileri paylaştı.

Şenol Üçüncü, Edonia Garden projesini Hatice Kolçak'a anlattı
Editor: Hakan A.
25 Mayıs 2018 - 08:18

İnşaat ve gayrimenkul sektörüne ilk olarak İstanbul Anadolu yakası'nda Pendik ilçesinde Edonia Garden projesi ile giren Kar Group, sektörün yangruplarında köklü firmalarından biri. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Mayıs 2018 - İstanbul

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak'ın sorularına cevap verdi. Şirket hakkında ve projeleri hakkında ayrıntıları paylaştı.

Kar Group’u tanıyabilirmiyiz?

Şenol Üçüncü: 1969 yılında İstanbul Pendik’te nakiliye işiyle başlayan bir serüvenlimiz var. Madencilik, hazır beton üretimi, asfalt tesisimiz bunun dışında yapı kimyasalları ve en sonunda konut üretimine girmiş bulunmaktayız. Kar Group iiçinde Kar beton markamız var 11 ayrı bölgede. 16 tane beton santralimiz var. İnşaat sektörüne konut ile girdik. Bu sektörde büyümeye devam edeceğiz. 

Edonia Garden projenizi anlatırmısınız?

Şenol Üçüncü : Projede inşaat devam ediyor. Yüzde 85 kabası bitmiş durumda. Burası toplamda 4 blok. C ve D bloğunu bitirmiş blunmaktayız. Normalde projeyi 2020 haziran ayında teslim edecektik ama proje 2019’da bir yıl erken teslim edeceğiz.

Fiyat, ödeme ve  0,98 avantajlı faiz oranını projenizde uyguluyormunuz?

Edonia Garden olarak lansmandan bu yana uyguladığımız yüzde 20 indirimimiz var. 0,98 faiz oranı kampanyasına katıldık bizden konut alanlarda bankalar aracılığıyla uyguluyoruz. Ayrıca bizde firma bünyesinde uyguladığımız senetli satışlarımız bulunuyor. 36 aya kadar vadelendirme yapabiliyoruz.

Edonia Garden’da daire fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz?

Şenol Üçüncü : Projemizde 388 dairemiz var. 1+1, 2+1, 3+1 daire tipleri bulunuyor. 1+1 dairelerimiz 220 bin TL, 2+1 310 bin, 3+1 456 bin TL’den başlayan daire fiyatlarından satışa sunuyoruz.

Sosyal Donatı alanlarından bahsedermisiniz?

Şenol Üçüncü : Projede sosyal donatı alanlarına çok önem verdik. 9 bin metrekare yeşil alanımız var.

Basketbol sahası, açık kapalı çocuk oyun alanı, bisiklet parkuru, açık yüzme havuzu,  fitnes, sauna, cafemiz mevcut. Ayrıca her daireye kapalı bir otoparak alanı bulunuyor.

Bölge avantajları nelerdir?

Şenol Üçüncü: Tuzla’ya kadar gidecek bir metro inşaatının bir durağı projemize 250 mt mesafede yer alıyor. Yaklaşık 2-3 dk yürüme mesafesinde.. Kurtköy havalimanı çok yakınımızda. Pendik sahil , Tula marina hemen aşağımızda bulunuyor. Projemiz TEM ile E/5 arasında yer alıyor. Yakınımızda Marmara Üniversite hastanesine bir kaç dk.lık mesafesindeyiz. Projemizin bölgeye değer katacağı kanatindeyim.

KDV, Tapu harcı indirimleri konut alımını nasıl etkiler?

Şenol Üçüncü : Konut almak için en iyi zaman. Maliyet çok yurkarda ama biz maliyetine satışlar yapıyoruz. KDV, tapu harcı indirimine ilave faiz indirimi gelince satışlara ciddi bir ivme kattı. Temennimiz bu indirimlerin sürdürülebilir olması. Sadece 3 ay değil sürekli olmasını temenni ediyoruz

Oldukça karlı bir dönem bu zamanda alan hemen kazanmaya başlar.

Hatice Kolçak'ın röportajını izlemek için alttaki bağlantıları takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum