Şenol Üçüncü: "Karar, ciddi teşvik anlamına geliyor"

Yabancıya Türk Vatandaşlığı kapsamında 250 bin dolara inilmesi sonrası, İnşaat sektöründen olumlu açıklamalar geliyor. Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Üçüncü, "yabancı yatırımcı talebince gözle görünen bir artış bekliyoruz." dedi.

Şenol Üçüncü: "Karar, ciddi teşvik anlamına geliyor"
Editör: Hakan A.
19 Eylül 2018 - 12:34 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 12:52

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, Türk vatandaşı olmak isteyen yabancıya yapılan yeni düzenleme “ciddi teşvik anlamına geliyor" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Eylül 2018 - İstanbul

Mütekabiliyet Yasası'nın çıktığı 2012'den bu yana yabancılara konut satışı artıyor. Ancak bu satışlar hala yeterli düzeyde değil. Kurlardaki yükselişle yabancı yatırımcının fırsatı değerlendirip Türkiye'den alım yapması bekleniyor. Rakamlar bize uygun şartlar oluştuğunda yabancıların konut almaya hazır olduğunu gösteriyor. O nedenle son düzenlemeyi yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çekmek için atılan önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Çünkü Türk vatandaşlığına hak kazanmak için öngörülen sabit sermaye tutarının 2 milyon dolardan 500 bin dolara ve Türkiye'de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedelinin de 1 milyon dolardan 250 bin dolara kadar çekilmiş olması çok önemli. Belirlenen rakamlar ciddi teşvik olarak yorumlanabilir, bundan sonra yabancı yatırımcı talebince gözle görünen bir artış bekliyoruz. 

Karar bu sabah yayımlandı. İlgili karar kapsamında ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz. 

250 Bin Dolar/TL karşılığı gayrimenkul sertifikası alana Türk Vatandaşlığı

YORUMLAR

  • 0 Yorum