Serdar Ortaç eşi Chloe Ortaç "Breeze De Mar" Amerika...

Serdar Ortaç eşi Chloe Ortaç "Breeze De Mar" Amerika konut projesini tanıttı

Orlando'da hayata geçirilen konut projesi Breeze De Mar satışa çıktı. Amerika'da bulunan Breeze De Mar projesinin reklam filminde Sertar Ortaç ve eşi Chloe Ortaç oynuyor.

28 Mart 2017 - 15:59

Amerika'nın Orlando bölgesinde hayata geçirilecek "Breeze De Mar" projesinin basın lansmanı İstanbul'da yapıldı. Projenin yüzde 50-60 'ını Türk'lere satmayı hedefleyen şirketin kurucu ortakları Onur Kasar ve Jahit Kavurt toplantıda detaylı bilgi verdi şu ana kadar 32 adet dairenin Türk'lere satıldığı ifade edildi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Mart 2017 - İstanbul

Amerika'da bulunan Breeze De Mar projesinin reklam filminde Sertar Ortaç ve eşi Chloe Ortaç oynuyor. Ünlü sanatçı basın toplantısına eşiyle birlikte katıldı. Projenin reklam yüzü olan Sertar Ortaç reklam karşılığı olarak kendine ve eşine ikişer tane daire ile anlaşma yaptığını açıkladı. Ortaç Miami'den daire baktıklarını ama bölge ve projeyi gördükten sonra çok beğendiklerini bu nedenle fikirlerini değiştirdiklerini söyledi.

Proje hakkında bilgi verilen toplantıda projedeki dairelerin yıllık kira getirilerine göre kendilerini 5 yılda amorti ettiklerini, yatırım açısından çok avantajlı olduğu açıklandı. Projede yüzde 20 peşinat ödendikten sonra kalanı mortgage sistemi ile kredilendiriliyor. Projenin yapılamama riskine karşı sigortalandığı bildirildi.

Toplam 1364 konuttan oluşan Breeze De Mar, 230 milyon Dolar yatırım bedeli ile Akpınar Sirketler Grubu şirketlerinden olan GAOK Invest LLC tarafından inşa ediliyor.ABD’nin Florida eyaleti Orlando bölgesinde ilk etabı 2018 yılının aralık ayında tamamlanacak Breeze De Mar gayrimenkul projesindeki konutlar Türkiye’de satışa sunuluyor. Disney Shop, Disney Eğlence merkezi, NASA Uzay Üssü gibi Orlando’nun outlet alışveriş ve eğlence merkezlerinin tam ortasındaki 900 bin metrekarelik alanda yapımına 2017 yılının aralık ayında başlanacak Breeze De Mar projesinin 1364 dairelik ilk etabında 56,5 m2  ile 113,5 m2 arasında değişen 4 tip konut bulunuyor. Projenin tasarımında ise Disneyland ve Universal Stüdyoları’nın tasarımını yapan dünyaca ünlü Valerio Mazzoli’nin imzası bulunuyor. 

Breeze De Mar projesinde yer alan konutlar, tiplerine, manzalarına ve metrekarelerine göre 90 bin 400 USD’den başlayıp, 234 bin 600 USD’ye ulaşan fiyatlarla satışa sunulacak. Projenin tamamlanmasından sonra konutlar yılda 70 milyon turisti ağırlayan Orlando’da 2019 yılından itibaren resort/otel olarak faaliyet gösterecek ve böylece yatırımcısına yıllık kira geliri de sağlayacak.  Breeze De Mar projesine yatırım yapmak isteyenler peşin alımların yanında isterlerse yüzde 20’si peşin olmak üzere 5 yıldan 30 yıla kadar uzanan süre içinde GAOK Invest LLC’in sunduğu mortgage seçeneklerinden yararlanabilecekler. Taksitle ABD’de konut alanların mortgage taksitleri yüzde 10 garantili kira gelirlerinden düşülecek ve buradan kalan kısım da hesaplarına yatırılacak.  Bu ödemeler inşaatın tamamlanmasından sonra yapılacak tapu devri ve kiralamadan sonra başlayacak.  

Bu projede ev sahibi olanlar dilerlerse 90 gün önceden bildirmek kaydıyla 2 hafta boyunca evlerinde kira ödemeden ücretsiz olarak kalabilirken, konutların bakımı ve kiralanması gibi konular ile de uğraşmayacaklar.

Breeze De Mar gayrimenkul projesinin tanıtım toplantısında proje ile ilgili bilgiler veren GAOK Invest LLC CEO’su Onur Kasar, ABD’de keyifli bir yaşam ve yatırım fırsatı sunduklarını belirterek “Türkiye’deki yatırımcılara uygun fiyatla Amerika’da yatırım yapma imkanı sunuyoruz. 12 ay sıcak havası ve güzel iklimiyle Orlando, Birleşik Devletlerin en çok turist ağırlayan bölgelerinin başında geliyor. Bu bölgede oteller tüm yıl boyunca yüzde 80 doluluk oranıyla çalışıyor. Yapımı devam eden konutlarımız tamamlandığında,  pek çok ünlü oteller zincirinin yaptığı gibi resort/otel olarak kiralama sistemini uygulayacağız. Böylelikle projeye yatırım yapanlara GAOK Invest LLC olarak yatırım miktarına göre yıllık yüzde 10 oranında net kira geliri sağlayacağız” dedi.


Proje Hakkında Bilgiler

Ev tipleri 

1.Sirena  (Stüdyo)

•    Sirena A Tipi toplam 56,5 m2
•    Sirena B Tipi toplam 59,00 m2

2.Saga (1+1)

•    Saga A Tipi 61,50 m2
•    Saga BTipi 64,00 m2

3.Sedna (2+1)

•    Sedna A Tipi 90,00 m2
•    Sedna B Tipi 97,00 m2

4.Samadra (3+1)

•    3+1 Dublex toplam 113,50 m2

Projedeki Konut Fiyatları

Sirena A tipi $90.400 ‘den başlıyor
Sirena B tipi $97.900’den başlıyor
Saga A tipi $98.400’den başlıyor
Saga B tipi $105.400’den başlıyor
Sedna  A tipi $147.000’den başlıyor
Sedna B tipi $158.700’ den başlıyor
Samandra tipi $189.200’ den başlıyor

Mesafeler

Proje, Disneyland’a 5dakika, 
Universal Studios,  Fuar ve Kongre Merkezine 20 dakika
Hava Alanına 30 dakika
Hard Rock Casino 40 dakika
Daytona, Cocoa Beach, Tampa, 45 dakika
Miami 3,5 saat
Şehir Merkezi (Downtown Orlando) 25 dakika

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..