Servis araçlarına Avrasya Tüneli müjdesi

Servis araçlarına Avrasya Tüneli müjdesi

Açılışı yapılması sonrasında servis minibüslerine kapalı olarak hizmet veren Avrasya Tüneli için kritik karar alındı. Servisçilere Avrasya Tüneli müjdesi geldi... Yeni dönemde servis araçları Avrasya Tüneli 'ni kullanabilecek.

04 Haziran 2017 - 13:24

3 köprülü, iki deniz altındaki tüneli ile İstanbul'un trafik yükü her geçen gün aratarak devam ederken, yapımı tamamlanan en son projelerden biri olarak İstanbulluya hizmet vermeyi sürdüren vrasya Tüneli için çok kritik bir karara imza atıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Haziran 2017 - İstanbul

İki kıta arasını ikinci kez deniz altından birleştiren ve İstanbul trafiğine büyük etki sağlayan Avrasya Tüneli projesi için flaş karar alındı. Yeni dönem ile birlikte servis araçlarının Avrasya Tüneli'nden geçişi için karar çıktı.

Servis araçları Avrasya Tüneli'ni de kullanacak

Kouya ilişkin önemli açıklamada bulunan İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Öztürk, "Özellikle yolcular ve servis şoförlerinin yoğun talepleri üzerine Anadolu ile Avrupa yakaları arasındaki güzergahımıza yeni dönemde Avrasya Tüneli de eklenecek. Böylece yolumuz yaklaşık 1 saat kısalacak" dedi.

İstanbul'da her gün servis araçlarıyla yaklaşık 2.5 milyon kişi sürekli hareket halinde. Bu durum trafik için büyük bir hareketlilik. İstanbul genelini kapsyan bu rakamın bir bölümünü ise kıtalar arası geçilşler oluşturuyor. Avrasya Tüneli kararı verilmesiyle birlikte geçiş ücretlerinde de bir iyileştirmenin yapılacak pazarlıkla ihtimal olduğu ifade ediliyor.  Halen İstanbul'da iki köprü üzerinden servis araçlarının günün özellikle belli bölümlerinde işe gidiş ve geliş saatlerinde büyük bir yoğunluğa neden olduğu biliniyor. Bu anlamda İstanbul'da öğrenci, personel, kamu çalışanı ve turistler dahil günlük yaklaşık 2,5 milyon kişiye taşıma  hizmeti veriliyor.

Servis şoförleri ise araçlarına geçiş izni verilecek olmasından dolayı oldukça memnun. Bu durumun İstanbul trafiğine büyük bir rahatlama sağlayabileceği öngörülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..