Sezonda/Aylık kiralık yazlıklar cep yakıyor

Nisan ayı ile beraber yavaş yavaş yaz tatili hesapları yapılmaya başlandı. Otel fırsatlarını değerlendirmek istemeyenler kiralık yazlık ev arayışlarına başladı. Ancak kiralık yazlık evler otel fiyatlarıyla yarışıyor adeta cep yakıyor.

Sezonda/Aylık kiralık yazlıklar cep yakıyor
Editör: Hakan A.
14 Nisan 2019 - 01:52

Haziran ayı ile beraber okulların kapanması Akdeniz ve Güney sahillerinde kiralık yazlık ev arayşınıda beraberinde getiriyor.Son yıllarda haftalık, aylık veya sezonluk kiralık yazlık evler tatilcilerin popüler tercihleri arasında yerini alıyor. Talep yüksek olunca sezonluk kiralık yazlıklar neredeyse otel fiyatlarıyla yarışıyor adeta cep yakıyor.

Kalabalık aileler, muhafazakar yazlıkçılar veya kendi evi gibi rahat etmek isteyenler sezonluk kiralık evleri istedikleri gibi kiralayabiliyorlar.Günlük, haftalık, aylık veya tüm yaz boyunca kiralanabiliyor. Özellikle Akdeniz ve Ege bölgesinde son yıllarda popüler hale gelen kiralık yazlık evlerin fiyatları otel fiyatlarına göre daha pahalı olabiliyor. Son derece lüks döşenmiş, konforlu yazlık evlerin fiyatları bol yızdızlı otellerin fiyatlarını aratmıyor.

Uzmanlar, sezonluk ve aylık yazlık kiralayan vatandaşların mağdur olmamaları için karşı tarafa ödemeleri bankadan yapmaları gerektiğini söylüyor. Karşılığında fatura alınmalı veya kira kontratı yapılması gerektiği uzmanlarca belirtiliyor.

Akdeniz ve Ege'de tercih edilen kiralık yazlık evler, Antalya, Mersin, Alanya, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Çeşme, Urla, Ayvalık, İzmir ve çevresi, Balıkesir ve Çanakkale bölgelerinde bulunuyor.

Aylık ortalama 5-7 bin TL'den başlayan kiralık yazlıklar 40 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Sezonda 150 bin TL istenen lüks villalar da var, haftalık kiralık yazlık villalarda rakamlar 10-15 bin TL'yi bulabiliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum