SGK'dan satılık 10 ilde 24 adet uygun fiyata arsalar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara, Bursa, İzmir gibi iller başta olmak üzere 10 ilde toplamda 24 adet arsanın satışı için ihale açtı.

SGK'dan satılık 10 ilde 24 adet uygun fiyata arsalar
Editör: Hakan A.
05 Aralık 2020 - 09:42
Türkiye'nin pek çok ilinde gayrimenkulleri bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu, bazı taşınmazların satışı için ihale açtığını duyurdu. Peki hangi illerde SGK uygun fiyatla arsa satacak? Satışa sunulan arsaların satış fiyatları kaç liradan başlıyor? İşte SGK'dan satılık arsalara dair bilgiler.

Türkiye'nin en büyük kurumlarından biri olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ülke genelinde mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin satışı için ihaleye çıkıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından, BUrsa, Ankara, İzmir, Mersin, Bolu, Antalya, Çanakkale, Çorum, Elazığ ve Sakarya illerinde kayıtlı imarlı arsalar için 22 Aralık tarihinde düzenlenecek ihale ile satışa çıkaracak. Uygun fiyata arsa satın almak isteyenler en ucuzu 320 Bin TL olan arsalar arasında 24 Milyon TL'ye kadar farklı büyüklüklerde arsalara talip olabilecekler.

Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak üzere) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.

Kurumumuz 2886 Devlet İhale Kanununa tabi olmayıp gayrimenkul satış ihalesini yapıp yapmamakta tamamen serbesttir. Satış ihalesi ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi mahiyetindedir.


İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını, İdarenin adresinde bedelsiz olarak görebilir. Satın alınmak istenilen gayrimenkul için belirlenen Şartname satın alma bedeli ve teminat bedelini; tahsilata yetkili bankalara “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle müracaatta bulunarak, “Kurumsal Tahsilatlar” “SGK Mosip Sistemi” “Borca Karşılık Tahsilat” menüsünden TCKN veya Vergi Numarası ile 32 kodundan “Saymanlık Merkez Muhasebe” seçilerek Şartname Bedeli/Kesin Teminat yatırılarak, Kurumun İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığının Adakale Sok. No: 30 Kızılay/ANKARA adresinden alınması zorunludur.

Teminat olarak, Devlet İhale Kanunu ile Kamu İhale Kanununda belirtilen tedavüldeki Türk parası, 19/10/2005 tarihli ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamındaki kurum ve kuruluşlar tarafından verilen süresiz kesin teminat mektupları, Resmi Gazete ’de belirlenen günlük bedelleri üzerinden Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen devlet iç borçlanma senetleri ve bu senetlerin yerine geçen belgeler kabul edilir. Başka teminatlar kabul edilmez.

Teklif ve belgeler, satın alınmak istenilen gayrimenkulün ihale gününden bir önceki iş günü saat 17:00’ a kadar ihalenin yapılacağı Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı, Adakale Sok. No: 30 Kızılay/ANKARA adresine teslim edilecektir. Daha fazla bilgi almak isteyenler Kuruma ait 0312 585 61 46 /585 61 47/ 585 61 44 no.lu telefonlardan bilgi alabilirler.
sgk'dan satılık arsalar için ihale

YORUMLAR

  • 0 Yorum