SGK, İstanbul'da 19, Kocaeli'de 16 konut satışı için ihale açtı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul ve Kocaeli illerinde toplam 35 adet konut niteliğinde gayrimenkul satışı için ihale açtığını duyurdu. SGK gayrimenkul satış ihalesinde uygun fiyata daire satılacak!

SGK, İstanbul'da 19, Kocaeli'de 16 konut satışı için ihale açtı
Editör: Hakan A.
18 Mart 2021 - 09:14
SGK'dan İstanbul'da ve Kocaeli'de çok sayıda satılık gayrimenkul! Sosyal Güvenlik Kurumu, İstanbul başta olmak üzere Kocaeli'de elinde bulunan onlarca konut ve 1 adet arsanın satışı için ihale açtı. İstanbul'da 19 adet konut, Kocaeli'de ise 16 adet konut ve İzmit'te ise bir adet konut imarlı arsa satışı yapacak SGK ihale ayrıntıları emlakpencerem.com da. İlgili ilan bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanırken, ihalede satışa sunulacak dairelerin satış fiyatları ve özellikleri açıklandı.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 18 Mart 2021 - İstanbul


Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) İstanbul ve Kocaeli illerinde mülkiyetindeki çok sayıda gayrimenkulün satışı için açık artırma yöntemiyle ihale gerçekleştireceğini duyurdu. 30 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek SGK gayrimenkul satış ihalesine dair ayrıntıları haberimizden öğrenebilir, ihale gününde teklif verebilirsiniz.

Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak üzere) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.


Kurumumuz 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa tabi olmayıp gayrimenkul satış ihalesini yapıp yapmamakta tamamen serbesttir. Satış ihalesi ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi mahiyetindedir.

İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını, İdarenin adresinde bedelsiz olarak görebilir. Satın alınmak istenilen gayrimenkul için belirlenen Şartname satın alma bedeli ve teminat bedelini; tahsilata yetkili bankalara “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle müracaatta bulunarak, “Kurumsal Tahsilatlar” “SGK Mosip Sistemi” “Borca Karşılık Tahsilat” menüsünden TCKN veya Vergi Numarası ile 32 kodundan “Saymanlık, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/ Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muhasebe” seçilerek Şartname Bedeli/ Kesin Teminat bedeli yatırılarak, taşınmazın bulunduğu İl Müdürlüğü veya İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı Adakale Sok. No: 30 Kızılay/ANKARA adresinden alınması zorunludur.

Teminat olarak, Devlet İhale Kanunu ile Kamu İhale Kanununda belirtilen tedavüldeki Türk parası, 19/10/2005 tarihli ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamındaki kurum ve kuruluşlar tarafından verilen süresiz kesin teminat mektupları, Resmi Gazete ’de belirlenen günlük bedelleri üzerinden Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen devlet iç borçlanma senetleri ve bu senetlerin yerine geçen belgeler kabul edilir. Başka teminatlar kabul edilmez.

Teklif ve belgeler, satın alınmak istenilen gayrimenkulün ihale gününden bir önceki iş günü saat 17:00’ a kadar İstanbul’da kayıtlı bulunan konut niteliğindeki taşınmazlar, ihalenin yapılacağı İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Pürtelaş Hasanefendi Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi No: 43 Fındıklı-Beyoğlu / İSTANBUL adresine, Kocaeli İlinde kayıtlı bulunan mesken niteliğindeki taşınmazlar, ihalenin yapılacağı Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Yahya Kaptan Mahallesi Çamsakızı Caddesi No: 8/1 İzmit/KOCAELİ adresine teslim edilecektir. Daha fazla bilgi almak isteyenler Kuruma ait; 0312 585 61 44/ 0 312 585 61 46 / 0312 585 61 47/0 312 585 61 34 no.lu telefonlardan bilgi alabilirler. 

SGK TARAFINDAN İSTANBUL'DA SATILACAK 19 ADET KONUT LİSTESİ

30 Mart tarihinde düzenlenecek SGK gayrimenkul satış ihalesi kapsamında İstanbul Esenler ilçesinde yer alan toplam 19 adet konut satılacak. Satılacak dairelerin metrekare büyüklükleri, oda sayıları ve muhammen satış bedelleri aşağıda verilen tablolarda yer almaktadır.

SGK İSTANBUL KONUT SATIŞ İJHALESİ 30 MART 2021

SGK KOCAELİ KONUT VE ARSA SATIŞ LİSTESİ

Kocaeli'de satılacak dairelere ilişkin muhammen bedel ve büyüklük listesi aşağıda tabloda yer aldığı gibidir. Satışta 1 adet arsa yer almaktadır.

sgk kocaeli konut ve arsa satış ihalesi 30 mart 2021
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum