Sıkıysa çık dışarı! Pandemi İzolasyon Takip devrede...

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen son proje Pandemi İzolasyon Takip projesi sayesinde vakalar online olarak takip edilebilecek.

Sıkıysa çık dışarı! Pandemi İzolasyon Takip devrede...
Editör: Hakan A.
08 Nisan 2020 - 15:20
Türkiye koronavirüs önlemlerinde yeni bir boyuta geçiyor. Ülke genelinde Pandemi ile mücadelede önemli yol alınırken, her türlü teknolojik alt yapıyı bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Koronavirüs ile mücadelede yeni bir aşamaya geçen Sağlık Bakanlığı, son projesi ile evde izole edilen hastanın takibini online olarak yapabilecek. Bu kapsamda Pandemi İzolasyon Takip projesi resmen devreye alındı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından duyurulan Pandemi İzolasyon Takip projesi hayata geçirildi. Proje sayesinde evinde izolasyon altında tutulan hasta online olarak takip altında tutulacak.

Konuyla alakalı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, 

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgınının azaltılması ve hastaların izolasyonu için Pandemi İzolasyon Takip Projesi geliştirdi.  Özellikle Kovid-19 testi pozitif olanların ve tanı konulanlarla teması olanların izolasyonu bu dönemde hayati önem taşıyor.

İzolasyona Riayet Etmeyen Uyarılacakİzolasyona Riayet Etmeyen Uyarılacak

Pandemi İzolasyon Takip Projesi ile;

• Kovid-19 riski nedeniyle evde izolasyon altında bulunması gereken kişiler evlerini terk ederse, telefonlarına uyarı mesajı gelecek.

• Ayrıca otomatik çağrı teknolojisi aracılığıyla bu kişilerle anında iletişime geçilecek ve kendilerinden izolasyon altında bulunmaları gereken yere dönmeleri istenecek.

• Uyarıya riayet etmeyen ve ihlale devam edenlerin durumu ilgili emniyet birimleriyle paylaşılacak, gerekli idari önlem ve yaptırım uygulanması sağlanacak.

• Yol kontrolü yapan emniyet ekipleri, kişinin bilgilerini sorgulayarak izolasyon ihlali yapıp yapmadığını öğrenebilecek


YORUMLAR

  • 0 Yorum