Sinop'ta Boyabat ilçesine TOKİ 131 konutla geliyor

Sinop ilinde dar gelirli vatandaşlar için sosyal konut inşaa edecek TOKİ, 131 konutluk projesi için düğmeye bastı.

Sinop'ta Boyabat ilçesine TOKİ 131 konutla geliyor
Editör: Hakan A.
27 Kasım 2020 - 17:59
Sinop'ta ev sahibi olmak isteyenlere TOKİ'den müjdeli haber geldi. Kira öder gibi, uygun şart ve koşullarda 131 yenşi konut projesi için çalışmalarda önemli bir aşama geçildi.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 27 Kasım 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) son yılların en hızlı temposuyla konut üretiminde alt gelir grubuna yönelik yeni projelerle devam ediyor. İdare Türkiye'nin 81 ilinde konut inşaa etmek, dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için önemli projeler yürütüyor. Bu çerçevede Sinop ilinde Boyabat ilçesi konut projelerine bir yenisi ekleniyor.

Dar ve orta gelir grubu için hayata geçirdiği sosyal konutlarla Anadolu illerinde girmedik ilçe bırakmayan Toplu Konut idaresi, yeni projeler için ihale süreçlerini sürdürüyor. Bu çerçevede Sinop ilinde inşaa edilecek yeni konutlar için ihale süreci tamamlandı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sinop’un Boyabat İlçesinde inşa edilecek 131 konutun ihalesi yapıldı.

Her bütçeye göre, il ve ilçe bazında önemli konut projeleriyle alım gücü zayıf vatandaşlara çok düşük taksitlerle ev sahibi yapan TOKİ, 25 Ağustos 2020, Salı günü Sinop Boyabat konut projesi için gerçekleştirilen ihale ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin yüklenici firmasını belirlemiş oldu.

toki sinop boyabat konut projesi​​​​​​​

Yatay mimari anlayışıyla yükseklikleri zemin +4 olacak konutlar 3+1,2+1 planda yapılacak.

Projede bahçe alanı, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda şehre değer katacak kaliteli ve güvenli yeni bir yaşam alanı oluşturuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum