Sinpaş GYO kayıtlı sermaye tavanı tutarını arttıracak

İstanbul'da önemli konut projelerine hayata veren Sinpaş GYO, kayıtlı sermaye tavanı işlemlerinde limit artırımına gidiyor.

Sinpaş GYO kayıtlı sermaye tavanı tutarını arttıracak
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2020 - 14:52
Markalı konut üreticisi Sinpaş GYO, kayıtlı tavan sermaye tutarını arttırma kararı aldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Kasım 2020 - İstanbul


Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kayıtlı sermaye tavanını 1 milyar TL'den, 4 Milyar TL'ye yükseltmek için karar aldı.

Sinpaş tarafından KAP'a yapılan açıklamada, 'Şirketimiz Yönetim Kurulu 06.11.2020 tarihinde yaptığı toplantıda;


Şirketimizin kayıtlı sermaye sistemi içerisinde bulunan mevcut 1.000.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanının 4.000.000.000 TL'ye yükseltilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği uyarınca; Şirketimizin mevcut kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin de bu kapsamda 2020-2024 yıllarını kapsayacak şekilde güncellenmesine,

Bu amaçla, ekte yer alan şirket esas sözleşmesinin "Sermaye ve Paylar" başlıklı 8.maddesine ilişkin tadil tasarısının kabulüne,

Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmasına ve izinlerin alınmasını takiben değişikliklerin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurulun onayına sunulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.' ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum